Apple'ın Sesli Asistanı Siri'yi Gereksiz Kullananlar Cezalandırılacak

Apple'ın cihazlarında bulunan akıllı sesli asistan Siri, akıllı telefona dokunmadan cihaz üzerinden bir işlem yapmanızı, arama gerçekleştirmenizi sağlayabiliyor. Ancak bu işlemi kötü amaçla kullananların sayısı da hiç az değil!

Apple'ın Sesli Asistanı Siri'yi Gereksiz Kullananlar Cezalandırılacak
Apple'ın Sesli Asistanı Siri'yi Gereksiz Kullananlar Cezalandırılacak Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1091 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri üzerinden akıllı sesli asistan Siri kullanılarak yapılan acil sağlık hizmetleri ve 911 aramalarında büyük bir artış yaşanıyor. Bu aramaların neredeyse tamamına yakınının lüzumsuz aramalar olduğu belirlenirken geçtiğimiz günlerde Siri sayesinde 4 yaşında bir çocuğun annesinin hayatını kurtarması da yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıktı.

İngiltere'de yaşanan olayda ölmek üzere olan annesi için Siri yardımı ile polisten yardım isteyen ve bunda başarılı olan dört yaşındaki çocuğun haberleri ile karşılaşmıştık. Bunun gibi inanılmaz derecede olumlu yanları bulunan Siri, maalesef kötü kullanım sonucu kar / zarar oranının tespit edilmesi gerekliliğini tekrar göz önüne serdi.

Acil servis hizmet numarasını arama konusunda oldukça hızlı ve başarılı olan sesli asistan Siri'nin bu özelliğinin binlerce kullanıcı tarafından şaka veya eğlence amaçlı kullanımının sıklaştığı belirlendi. Bu durum acil servis hizmetlerinin aksamasına, meşgul olan servisin gerçekten ihtiyacı olan bireylere zamanında yardım edememesine neden olmuş gibi görünüyor.

Siri'yi Gereksiz Meşgul Edenler Tutuklanabilir

ABD polis departmanının verdiği bilgilere göre Siri üzerinden gereksiz 911 aramalarının son dönemde iyice arttığı ve bu nedenle gerçekten ihtiyacı olan kişilerin servise ulaşmada zorluk yaşadığının belirlendiği açıklandı. Bu şekilde sistemi gereksiz yere meşgul edenlerin büyük cezalarla karşı karşıya kalabileceği, hatta tutuklanabileceği belirtildi.

siri gereksiz meşgul etmek

Unutmayın. Birgün acil servis hizmetleri bu tür eylemde bulunan kişiler hayatlarının bir döneminde en hızlı biçimde bu servislere ihtiyaç duyacaklarının bilincinde olması gerekmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi