Apple'ın Verilen paraya Değdiğini Açıkladı

Apple şirketinin ortak kurucularından biri olan Steve Wozniak, iPhone telefonların fiyatı hakkında çok ilginç bazı açıklamalar gerçekleştirdi.

Apple'ın Verilen paraya Değdiğini Açıkladı
Apple'ın Verilen paraya Değdiğini Açıkladı Mahmut Şahan
Bu içerik 556 kez okundu.

Apple şirketinin ortak kurucularından biri olan Steve Wozniak, iPhone telefonların fiyatı hakkında çok ilginç bazı açıklamalar gerçekleştirdi.

Apple ürünleri genellikle piyasadaki rakiplerinden daha pahalı olur, ve görünüşe bakılırsa yeni iPhone tahmin edildiğinden de pahalı olacak. Buna rağmen Apple'ın ortak kurucusu Steve Wozniak, telefonun Çin'de bile bu yüksek fiyata değeceğini söylüyor.


Dongguan, Çin'de gerçekleşen teknoloji forumunda Wozniak, Çinli telefon üreticilerin hesaplı ve kaliteli telefonlar üretmesini övdü:  "Çinli telefonlara hayranlık duymamın sebebi, maliyeti düşük tutarken kalite ve işlevselliği kaybetmemeleri. Ben iyi tasarlanmış, güzel görünen ama aynı zamanda orta gelirli birinin gücünün yetebileceği hesaplı telefonları seviyorum"

Wozniak ayrıca, sadece keşfetmek ve denemek için farklı markalara ait Android telefonlar satın aldığını söyledi, ancak şimdiye dek hiç Çinli bir telefon almadığını da itiraf etti. Yine de bazı hediyeler ve promosyonlar sayesinde Çinli telefonlar ile tanışıklığının da olduğunu ekledi.

Ancak Apple'ın yüksek kalite standartlarının, yüksek fiyatları haklı çıkardığına inandığını söyledi:  "Ben niteliğe inandığım çok niceliğe önem vermiyorum. Yani bana göre bir markanın en çok satan telefonlara sahip olmaması ya da piyasada birinci sırada olmaması, bu markanın en kaliteli ürünleri üretmediği anlamına gelmiyor, işte Apple bunu hedefliyor." Apple ürünleri güvenli. Ayrıca Apple'in fiyatları aşırı denebilecek derecede yüksek. Bu bir çok insan için doğru bir yatırım ve eğer Apple'ı seviyorsanız fiyatlar bir engel oluşturmuyor."

Wozniak bir çok Android telefon denemiş olmasına rağmen, hiç birinin içine sinmediğini söyledi. "Bazı sebeplerden dolayı bu telefonlar benim için değildi, aynı şekilde Rus telefonlar da böyle." Ayrıca bir çok telefon üreticisinin küçük adımlar atarak ilerlerken, Apple'ın büyük yeniliklerle endüstriyi ileri taşıdığını söyledi.

Wozniak kalite ve fiyat konusunda haklı olsa da, yeni iPhone'un 1,000$ fiyatı aşması, en sadık hayranları bile farklı seçenekleri değerlendirmek zorunda bırakabilir.

apple iphone steve wozniak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi