Artık İnternet Üzerinden Korsan Film İzlenemeyecek

Kültür Bakanlığı bugünlerde yeni bir tane yasa tasarısı üstünde uğraşmakta olduğunu resmen doğruladı.

Artık İnternet Üzerinden Korsan Film İzlenemeyecek
Artık İnternet Üzerinden Korsan Film İzlenemeyecek Mahmut Şahan
Bu içerik 1097 kez okundu.

Kültür Bakanlığı bugünlerde yeni bir tane yasa tasarısı üstünde uğraşmakta olduğunu resmen doğruladı. Meclise taşınacağı açıklanmış olan bu yeni bir yasa tasarısı ile beraber  telif hakları koruması ismi altında, korsan dizi ile birlikte film yayını gerçekleştiren web siteleri komple kapanacak. Kurulacak olduğu açıklanan yeni merkez ile  birlikte korsana  hiç bir şekilde geçit sağlanmamış olacak.

Savcılık kontrolünde kurulacağı açıklanmış olan Dijital Hak İhlalleri ile Mücadelenin Merkezi, korsan bir şekilde yayın gerçekleştiren yerleri hızlı bir şekilde tespit edecek ve de  bu yayınların hemen kapanması sağlanmış olacak. çok kısa bir zaman içerisinde meclise sunulacak olduğu açıklanan bu yasa tasarısı ile birlikte sanatçıların emekleri de çok daha iyi bir şekilde korunmuş olacak.

Kurulacak olduğu belirtilen bu özel merkez internet üstünde film ile birlikte müzik, kitap ve  de şiir gibi emek verilip ortaya çıkartılmış olan işlerin peşine düşmüş bulunacak. Yayın haklarının dışında sitelere konulmuş durumdaki bütün içerikler silinicek iken, söz konusu olan siteler de  hiç bir şekilde uyarı yapılmadan kapatılacak.

Bu bahsi geçen telifler ise hakların sahibi firmalar ve de sanatçıların ellerinde yer alıyor olacak. Sanatçılar ve de firmalar söz konusu  bu sitelerin kapanması konusunda merkezlere başvuru yapabiliyor olacaklar.

kültür bakanlığı korsan korsan film
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi