Artık iPhone Batarya Zamanı da Uzayacak

Apple, şirketi iPhone modelindeki akıllı telefonlarının bataryaları ile ilgili çok önemli bir hamle yapacak gibi gözükmekte.

Artık iPhone Batarya Zamanı da Uzayacak
Artık iPhone Batarya Zamanı da Uzayacak Mahmut Şahan
Bu içerik 733 kez okundu.

Apple, şirketi iPhone modelindeki akıllı telefonlarının bataryaları ile ilgili çok önemli bir hamle yapacak gibi gözükmekte. İddialara bakılır ise firma, gelecek 2 sene içinde kendi güç yönetim çiplerini kullanmaya başlamış olacak. En büyük durumdaki beklenti ise iPhone batarya zamanlarının uzayacak olması.

İddialara bakılır ise firma, endüstrinin en gelişmiş durumdaki güç yönetim çipiyle kullanıcıların karşısına çıkmış olacak. İşlem yeteneklerinin sayesinde ise bu çiplerin güç tüketimini çok daha iyi bir şekilde gözlemleyip kontrol edebilecek olduğunun altı çizilmekte. Bunun sayesinde iPhone kullanıcıları çok daha düşük güç tüketimiyle beraber çok daha iyi performans alabiliyor olacak.

Firmanın iPhone modellerinde kullandığı şarj işlevi ve de enerji tüketimi kontrollerini üstlenmekte olan ana güç yönetimi çiplerinin yaklaşık  olarak yarısını 2018 senesinin başında kendininkilerle değiştirme planları gerçekleştirdiği fakat bu geçiş sürecinin  ise 2019 senesine kadar ertelenebilecek olduğu da iddialar arasında bulunuyor. Yeni çiplerin üreticilerinin ise Tayvan merkezli olan TSMC şirketi olacağı ileri sürülüyor.

Bu yeni gelişme kullanıcılar için  fazla olumlu olacak fakat esas darbeyi de Dialog Semiconductor almış olacak diyebiliriz. İngiliz asıllı firma şu an içerisinde iPhone ile birlikte iPad ve de Apple Watch için kullanılan çiplerin üretimlerini gerçekleştirmekte. 2016 senesinin raporlarına bakılır ise Apple şirketi, bu firmanın gelirlerinin 4/1'lik kısmını sağlıyor.

apple iphone batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi