Artık TRT Bandrolünün Kalkacağı Duyuruldu

Geçtiğimiz yıl getirilmiş olan TRT bandrolü ile ilgili uygulamasının kaldırılacağı konusundaki iddia çok büyük bir heyecan yarattı.

Artık TRT Bandrolünün Kalkacağı Duyuruldu
Artık TRT Bandrolünün Kalkacağı Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 597 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl getirilmiş olan TRT bandrolü  ile ilgili uygulamasının kaldırılacağı konusundaki iddia çok büyük bir heyecan yarattı.

Elektronik cihazlar içerisinde bir yıldan beri uygulanmakta olan TRT bandrolünün yeniden kaldırılması gündeme geldi. TRT bandrolü ile  birlikte alıcısı olsun  veya olmasın internete bağlanmış olan cep telefonları %6  ila 7 oranında, tablet ve de bilgisayarlar ise %2 ve de 3 oranında vergi vermeye tabii tutulmuş idi. Bandrol ile ilgili uygulamanın sona erecek olması akıllı telefon ve  de tabletlerin fiyatlarını biraz daha aşağıya çekecek.

Milletvekillerinden bir kısmı da TRT bandrolünün kaldırılması amacı ile Danıştay’a başvuruda bulundu, başvurudan ise olumlu bir şekilde yanıt alınmış olduğu duyuruldu. Danıştay da, vekillerin  bu başvurusu üstüne akıllı telefon ve de  tabletlerden TRT için aktarılmak amacı ile bandrol ücreti ismi altında vergi alınması ile alakalı kararını resmi bir şekilde iptal etti.

Bu alınmış olan kararın hemen sonrasında ise yakın bir zaman akıllı telefon fiyatlarının ucuzlayabilmesi de söz konusu. 

TRT  ile alakalı bandrolünün kaldırılmasının hemen sonrasında piyasada yer alan markaların amiral gemisi konumunda olan akıllı telefonları içerisinde fiyatları ile doğru orantılı bir  şekilde düşüş yaşanması beklenmektedir. Kararın  ise tam olarak ne zaman uygulamaya alınacak olduğuna yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.. Emin olunki açıklama yapılır yapılmaz yine buradan duyurusunu yapacağız. Bizi takipte kalın.

trt bandrol tablet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi