Artık Windows Resimler Akıllanıyor

Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sistemi ile beraber kullanıcılara sunmuş olduğu Fotoğraflar uygulamasını akıllı duruma getirmek amacıyla bir takım yenilikler üstünde çalışmış olduğu ortaya çıktı!

Artık Windows Resimler Akıllanıyor
Artık Windows Resimler Akıllanıyor Mahmut Şahan
Bu içerik 489 kez okundu.

Microsoft şirketinin Windows 10  işletim sistemi ile beraber kullanıcılara sunmuş olduğu Fotoğraflar uygulamasını akıllı duruma getirmek amacıyla bir takım yenilikler üstünde çalışmış olduğu ortaya çıktı!

windows 10 işletim sistemi ile birlikte radikal değişikliklere imza atan ve yayınladığı yeni güncellemeler ile performansı artırırken, güvenliği en üst düzeyde tutmayı hedefleyen Microsoft, bir yandan da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Paint 3D'yi kullanıcılar ile buluşturan Microsoft, 1980'den bu yana hayatımızın bir parçası olan Paint'i ilerleyen aylarda yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Windows 10'dan kaldıracak.

Yeni Paint'in ardından grafik alanında yapılan bir diğer yeniliğin ise, Windows Fotoğraflar uygulamasıyla karşımıza çıkacağı ortaya çıktı.

Fotoğraflar uygulaması, akıllı arama özelliğine kavuşuyor!
Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için çekilen fotoğrafları yüz, renk ve tarih gibi farklı alanlarda yapay zeka algoritmalarını kullanarak filtreleyen akıllı arama özelliğini test etmeye başladı. 

Fotoğraflar içerisinde yer alan nesnelerin analiz edilmesini sağlayan bu özellik ile birlikte, örneğin ' ev ' kelimesi için bir arama yaptığınızda içerisinde ev yer alan fotoğrafları görebileceksiniz.

Google ve Apple tarafından benzer çözümler uzun bir süre önce kullanıcılara sunulurken, şu anda geliştiriciler tarafından ulaşılabilen özelliğin Eylül ayında yayınlanması beklenilen Fall Creators güncelleştirmesiyle tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

microsoft fotoğraf windows 10
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi