Bakanlıktan Kırılmaz Camlara İnceleme

Binlerce lira para verip satın almış olduğumuz akıllı telefonlarımızı korumak maksadıyla aldığımız kırılmaz ismile satılan ancak kırılan ekran koruyucu özellikteki camlar için Gümrük ve de Ticaret Bakanlığı hızlı bir şekilde harekete geçti.

Bakanlıktan Kırılmaz Camlara İnceleme
Bakanlıktan Kırılmaz Camlara İnceleme Mahmut Şahan
Bu içerik 693 kez okundu.

Binlerce lira para verip satın almış olduğumuz akıllı telefonlarımızı korumak maksadıyla aldığımız kırılmaz ismile satılan ancak kırılan ekran koruyucu özellikteki camlar için Gümrük ve  de Ticaret Bakanlığı hızlı bir şekilde harekete geçti. 

Akıllı telefonların ekranlarını koruyabilmek maksadıyla satın almış olduğumuz kırılmaz ismi altında satışı devam eden koruyucu camlar kısa bir zamanda piyasadan kaldırılabilir. İlk önce Ankara’da başlanılmış olan denetimlerde Bakanlığa gelmiş olan şikayetler fazlasıyla etkili oldu.

Nerede ise her akıllı telefon kullanıcısının kullanmakta olduğu bu kırılmaz ismiyle satılan koruyucuların kırılması hususunda gelen şikayetler sonrasında harekete geçmiş olan Gümrük ve de Ticaret Bakanlığı, gerçekleştirdiği denetimde türlü ürünlerden örnekleri aldı ve  de test amacıyla laboratuvara yolladı.

Ürünlere ait olan kimyasal yapısının özellikle de nikel ve kadmiyum açısından laboratuvar içerisinde incelenmesinden hemen sonra elde edilecek sonuçlara bakarak toplatılma kararı alınacak ve  de üretimi ile  beraber ithalatı yasaklanmış olacak.

İncelenmenin ise hangi esasa dayanarak yapılacak olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmaz iken kılıf, ekran koruyucu ve başka cep telefonu aksesuarları da artık ithalat konusunda Risk Esaslı Denetim Sistemi içerisine dahil edildi. Bununla beraber ise 1 Ocak tarihi itibari ile bu ürünler ithalat aşamasında da sürekli olarak denetime tabii tutuluyor olacak.

kırılmaz cam bakanlık inceleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi