Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 15 Temmuz Gecesi Rumeli Topraklarından Türkiye’ye Gelmek İsteyen Kardeşlerimiz Vardı!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İstanbul Yeşilköy'de Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği (RUYİAD) tarafından düzenlenen yemekli toplantıda konuştu.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 15 Temmuz Gecesi Rumeli Topraklarından Türkiye’ye Gelmek İsteyen Kardeşlerimiz Vardı!
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 15 Temmuz Gecesi Rumeli Topraklarından Türkiye’ye Gelmek İsteyen Kardeşlerimiz Vardı! Nehir Karakoçak
Bu içerik 731 kez okundu.

 

“Gönül coğrafyamızın sınırları yok” diyen Çavuşoğlu, 15 Temmuz gecesinde yaşadığı bir olayı paylaştı:

“15 Temmuz gecesi TBMM çatısı altında bulunurken, Balkan ülkelerinden, topraklarından arayarak, “Geliyoruz abi, bize gümrük kapılarında yardımcı olun” diyen kardeşlerimiz vardı.

Balkanlarda yaşayıp, bu topraklara henüz ayak basma şansı elde edememiş olsa da, bu topraklar için bayrağımız için canını feda edebilecek binlerce kardeşim olduğunu gördüm.”

 

 

Çavuşoğlu, “Bu vatan uğruna canını vermek için burada doğmuş olman gerekmiyor”derken, şehit Mustafa Cambaz ve şehit Nefize Özsoy’dan bahsetti.

 

“Gazeteci kardeşimiz Mustafa Cambaz bu vatan için hayatını verirken henüz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamamıştı. Midyat’ta şehit olan polis memurumuz Nefize Özsoy kızımız. Edirneliydi, ama aslen Kırcaali doğumluydu. Hendek terörünün estirildiği sırada, bu vatan bu bayrak için kendini feda etti.” diyen Çavuşoğlu, “Ancak gelin görün ki, bu bayrak altında doğmuş büyümüş, memleketin ekmeğinden suyundan istifade etmiş insanlar bu vatana ihanet edebiliyorlar.” dedi.

 

Türkiye’nin jeopolitik konumu itibariyle gözlerin sürekli üzerinde olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, “Birinci Dünya Savaşı’nın üzerinden 100 yıl geçti, birileri hala bu coğrafyada birşeyler elde etme peşinde. Biz attığımız adımlardan eminiz. Senaryoyu da kuklayı da kuklayı elinde tutanı da biliyoruz. Bugünlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi