Bill Gates Kimdir

Teknoloji devi olan Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates sahip olduğu tüm serveti Microsoft sayesinde elde etti. Son yıllarda eşi ile birlikte kurmuş olduğu Bill ve Melinda Gates vakfı ile servetinin önemli bir kısmını hayır işlerinde harcıyor. Ve bu çalışmalar basın tarafından yakından takip ediliyor.

Bill Gates Kimdir
Bill Gates Kimdir Tugrul Demir
Bu içerik 596 kez okundu.

Bill Gates’ten 4.3 milyon dolarlık yeni yatırım geliyor

Microsoft’un kurucusu ve teknolojinin mihenk taşlarından birisi olan Bill Gates’in sahip olduğu yatırım şirketinin bir havacılık şirketi almak için adım attığı açıklandı. Değeri konusunda bir bilginin yer almadığı bu havacılık şirketi için Bill Gates tarafından 4.3 milyon dolarlık bir teklif yapıldığı iade edildi.

Teknoloji devi Bill Gates aynı zamanda Cascade Invesment isimli bir yatırım şirketi sahibi. Ve son günlerde bu şirketin İngiliz çokuluslu havacılık şirketlerinden olan Signature Aviation’ı almak için bir adım attığı konuşuluyor. Aktarılan bilgilere göre havacılık şirketinin alımı için 4.3 milyon dolarlık bir teklif yapıldığı söyleniyor.

Bill Gates yakın zamanda iklim değişikliğine yönelik tepki çeken bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamaların arından atmış olduğu bu adım ise büyük tepkilere neden oldu.  Çünkü yapılan araştırmalar özel bir jet uçuşunun normal ticari uçuşlara oranla, yolcu başına 40 kat daha fazla karbon emisyonuna neden olduğunu gösteriyor. Oysa Gates’in Şubat ayında iklim değişikliklerine karşı olan tepkilerini ifade edeceği bir kitap hazırlığında olduğu sanılıyordu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi