Blizzard, Çin'de eSpor Stadyumu Açacak!

Oyun severler tarafından büyük bir beğeniyle oynanılan oyunların yapımcısı olan Blizzard kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Son olarak Blizzard Çin'de eSpor stadyumu açacağını açıkladı!

Blizzard, Çin'de eSpor Stadyumu Açacak!
Blizzard, Çin'de eSpor Stadyumu Açacak! Burak AYDIN
Bu içerik 819 kez okundu.

Artık dünya genelinde bir spor alanı olarak görülen eSpor büyük kesimler tarafından destek görmeye devam ediyor. Büyük spor kulüplerinin artık kendi özel eSpor kulübünü kurmasıyla birlikte eSpor alanına Blizzard'dan önemli bir yatırım geldi. Artık dünyanın kabul ettiği eSpor'un temellerini 2009'da BlizzCon'da atan Blizzard şimdi yeni bir ilki gerçekleştiriyor.

 

Blizzard'ın son açıklamasıyla birlikte eSpor oyuncuları büyük bir mutluluk yaşadı. Çin'in en büyük şehirlerinden birisi olan Taipei'de Blizzard kendi özel eSpor stadyumunu açacağını açıkladı. Blizzard'ın bu yeni stadyumu hem yerel hem de uluslararası düzeyde gerçekleşen turnuvalara ev sahipliği yapacak ve tıpkı bir futbol ya da basketbol stadyumu gibi eSpor ürünleri satan mağazalara ve yiyecek standları olacak.

Blizzard-espor

Ancak elbette ki Blizzard'ın bu yeni standyumu binlerce kişiye ev sahipliği yapmayacak. Blizzard'ın Blizzard eStadium adını verdiği bu ilk eStadyum'un açılışı 8 Nisan 2017'de gerçekleştirilecek olan Overwatch Pacific Championship ile olacak. İşte pek çok eSpor oyuncusunun merakla beklediği Blizzard eStadium'un tanıtım videosu.

blizzard Overwatch Blizzard eStadium espor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi