BTK'dan GSM Operatörleri İçin Ceza Yağdı

BKT, uluslararasındaki dolaşım hizmetleri kapsamının içinde gerçekleştirdiği denetimin sonrasında Türkiye’nin 3 tane büyük GSM operatörü için idari para cezaları verdi.

BTK'dan GSM Operatörleri İçin Ceza Yağdı
BTK'dan GSM Operatörleri İçin Ceza Yağdı Mahmut Şahan
Bu içerik 946 kez okundu.

BKT, uluslararasındaki dolaşım hizmetleri kapsamının içinde gerçekleştirdiği denetimin sonrasında Türkiye’nin 3 tane büyük GSM operatörü için idari para cezaları verdi. BTK'ya ait olan resmi web sitesi üstünde de gerçekleştirilen açıklamaya bakılırsa, denetimlerin kullanıcılar tarafından gelmiş olan şikayetler sonrasında yapılmış olduğu da net bir şekilde açıklandı.

Avea ile birlikte Turkcell ve de Vodafone üstünde gerçekleşen denetim sonrasında bu 3 firmanın yurt dışı kullanımlarda yer alan ücret uygunlukları gözler önüne alındı. Yapılmış olan araştırma sonrasında da 3 tane firmaya kurallara uymamaktan dolayı idari bir para cezası verildiği açıklandı.

Turkcell şirketi, 29 Aralık 2014 ile 24 Mart 2015 tarihlerinin arasında sesli cevap sistemini kullanmış olan abonelerine yanlış bir şekilde yönlendirme yapıp, Birleşik Arap Emirlikleri’ni seçmiş 98 tane aboneye normalden çok daha fazla  bir ücretlendirmeyi sundu. Turkcell  yapmış olduğu bu yanlış yönlendirmeden ötürü 19.138 Türk Lirası tutarında bir idari para cezasını aldı. Öte yandan Süper Yurt Dışı paketlerini de aktif durumda bulunan müşterilerine doğru bir faturalandırma yapmamış olması sebebiyle ayrıca 181.813 Türk Lirası tutarında bir para cezası almış oldu.

Avea İletişim Hizmetleri Anonim Şirketleri'ne ise, doğru bir faturalandırma yapmama ve de hizmetlerin kısıtlandırılmış olması ile durdurulmasına yönelik olarak görevlerini yapmamaktan dolayı 251.338 Türk Lirası tutarında para cezası kesildi.

Son olarak ise Vodafone Telekomünikasyon AŞ de, Her Şey Pasaport Roaming isimli paketi bulunan  tam 378  tane aboneye, internet kullanmalarını hatalı ücretlendirdiğinden dolayı 82.454 Türk Lirası tutarında bir para cezası, öte yandan BTK’ya yollanmış dosyaların da hatalı  bir durumda olması sebebiyle 123.47 Türk Lirası tutarında bir para cezasını verdi.

btk gsm ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi