Bu Bisiklet Işığı Hırsızlığı Engelliyor

Her şeyimiz tamamen akıllı olmaya başlamışken, bisikletlerimizi ışıkları bundan geriye kalır mı hiç?

Bu Bisiklet Işığı Hırsızlığı Engelliyor
Bu Bisiklet Işığı Hırsızlığı Engelliyor Mahmut Şahan
Bu içerik 677 kez okundu.

Her şeyimiz tamamen akıllı olmaya başlamışken, bisikletlerimizi ışıkları bundan geriye kalır mı hiç? 

ABD’nin California eyaletinden karşımıza çıkan Rayo, uygun bir fiyata bir bisiklet ışığından beklediğinizin fazlasını sunuyor.

Kısa, geniş ve uzun açıda olmak üzere farklı görevde çalışan 3 LED aracılığıyla oldukça güçlü bir ışık sunan Rayo, bisikletin arkasına takılmak üzere tasarlanmış.

90 lümen gücünde ışık sağlayan Rayo, gün ışığında da çok rahat bir şekilde görülebiliyor. Akıllı telefon ile Bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran ürün, bisikletin sizden habersiz durumda hareket etmesi durumunda sizi bilgilendirerek hırsızlıklara karşı koruyor.

Akıllı telefon üzerinden ışıkla ilgili bir çok kişiselleştirme yapılabiliyor. Işığın gücü, bataryanın durumu ve 3 LED’in yanma sıklıkları ve daha fazlası akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edilebiliyor.

Örneğin uzun yolda oldukça sakin bir şekilde yanıp sönen LED’ler, yoğun trafikte sizi korumak amacıyla çok daha sık ve rastgele yanıyor.

Aynı zamanda Rayo’nun, tamamen içinde bulundurduğu sensörler vasıtasıyla siz yavaşladığınızda ışığınızın şiddetini güçlendirerek, sizi takip edenlere fren yaptığınızı bildirdiğini de belirtelim. Ürünün sahip olduğu bir başka özellikte, arkadaşlarınız ile birlikte sürüş yaptığınız zaman tüm bisikletlerdeki ışıkların senkronize bir şekilde yanıp sönmesi.

Üzerinde herhangi bir buton bulundurmayan Rayo, tamamen dokunarak açılıp kapanabiliyor. 50 gram ağırlığa sahip olan ürün, 20 saatlik bir pil ömrü vadediyor.

Teslimat tarihi ve fiyatlar

Nisan 2018’de teslimatı planlanan akıllı bisiklet ışığı Rayo, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Ürünün Türkiye’ye kargo ücretinin 10$ olduğunu belirtelim. Tabii ki kargo ücreti, gümrük limitine dahil değil.

Siyah, beyaz, mavi, pembe ve sarı renk seçenekleriyle birlikte gelen ürünün kutu içeriğinden Rayo, asma aparatı ve şarj etmek amacıyla kullanacağınız USB kablosu çıkıyor.

Ürünün bazı paketleri;

1 Adet Rayo –> 44$
2 Adet Rayo –> 79$
4 Adet Rayo –> 149$
10 Adet Rayo –> 349$
100 Adet Rayo –> 2999$

rayo bisiklet ışık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi