Bu Fotoğraf Uygulaması Sabrınızı Sınıyor

Filmli özelliğe sahip fotoğraf makinelerini taklit etmekte olan fotoğraf uygulamalarından Gudak Cam, çekmiş olduğunuz fotoğrafları görmek amacıyla tıpkı eski zamanlarda da olduğu gibi çok fazla heyecan duymanızı sağlamakta. Peki bu nasıl mı oluyor?

Bu Fotoğraf Uygulaması Sabrınızı Sınıyor
Bu Fotoğraf Uygulaması Sabrınızı Sınıyor Mahmut Şahan
Bu içerik 872 kez okundu.

Filmli özelliğe sahip fotoğraf makinelerini taklit etmekte olan fotoğraf uygulamalarından Gudak Cam, çekmiş olduğunuz fotoğrafları görmek amacıyla tıpkı eski zamanlarda  da olduğu gibi  çok fazla heyecan duymanızı sağlamakta. Peki bu nasıl mı oluyor?


Filmli  özelliğe sahip olan fotoğraf makinesi kullanan herkes bilir. Eski zamanlarda 36 poz çekebilecek olduğunuz filmler alır ve  bu filmleri makineye yerleştirir, bütün pozlar bitene kadar fotoğraf çeker ve de daha sonrasında basılması amacıyla en yakında yer alan fotoğraf stüdyosuna gitmekteydiniz. Baskı makinesi veyahut karanlık oda süreçleri ile birlikte çekmiş olduklarınızı görmeniz tekrar bir zaman alırdı. Kısaca söylemek gerekirse, dijital fotoğraf makinaları ve de akıllı telefonlar gibi çekmiş olduklarınızı anında görme imkanınız hiç bir şekilde bulunmamaktaydı.

Artık Gudak Cam ise bir nevi bu eski dönemdeki bekleme zamanını sizlere yaşatmakta. Uygulama ile çekmiş olduğunuz fotoğrafları görmek amacıyla tam 3 gün  boyunca beklemeniz gerekli. Bu senenim başlarında çıkmış olan uygulama özellikle de son dönemde fazlasıyla popüler duruma gelmiş bir halde. Özellikle Güney Kore ile birlikte Japonya çok popüler. Çekilmiş olan fotoğrafların görünüşü ise Kodak  şirketine ait olan tek kullanımlık fotoğraf makinalarını andırmakta. Gudak uygulamasını kullanmadan daha  önce 24 poz çekebilmekte olan sanal filminizi yerleştirmektesiniz ve de filminiz bittikten hemen sonra ise beklemeye başlamaktasınız. Bu esnada yeniden fotoğraf çekebilmek amacıyla da birkaç saat boyunca beklemeniz gerekli olduğunu belirtelim.

 

fotoğraf gudak cam kodak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi