Bu Sefer Snapchat Instagram’ı Kopyaladı!

Sosyal medya platformlarının varlığını devam ettirmesi için rakip firmaların önemli özelliklerini kendi bünyesine dahil ettiği şu günlerde bilinidği gibi Snapchat'in özelliklerini kopyalayan kopyalayana. Şimdide Snapchat diğer sosyal medya sitelerinden bu kez kopyaladı.

Snapchat kullanıcıların karşısına çıktığı ilk günden itibaren pek çok farklı özelliklerle gelmiş ve kısa sürede sevilmişti. Snapchat’in kısa sürede yükseleceğinin farkında olan Facebook o zamanlar Snapchat’e reddedemeyeceği pek çok teklif yapmış ve her seferinde Facebook’un bu teklifleri Snapchat tarafından reddedilmişt. Snapchat’in en önemli özelliği olan hikaye özelliği bilindiği gibi ilk olara Instagram’a ve sonrasında Messenger servisine getiren Facebook şimdide hikaye özelliğini WhatsApp’a Status adıyla test ederken kullanıcıların Snapchat ve Snapchat’in hikaye özelliğine ilgisi giderek azalıyordu. Bunun farkında olan Snapchat şimdide rakip sosyal ağın en önemli özelliklerinden birisini kopyaladı.

İleri Geri Sarma Özelliği Snapchat’e Geldi!

Snapchat’in sevilen özelliği olan hikaye özelliği bilindiği gibi artık pek çok servis tarafından kopyalanmaya başladı. Instagram’ın hikayeler özelliğinin ardındna kullanıcıalr Instagram’ın hikaye özelliğini kullanmaya başladı. Zira Instagram’ın hikaye özelliğinde kullanıcıllar kaçırıdkları ya da yeniden izlemek istedikleri hikayeleri başa alıp yeniden izleyebiliyor yada bir hikayeyi diledikleri noktada durdurabiliyorlardı. Snapchat’in sürekli olarak ileri giden hikayeleri kullanıcıların canını sıkmış olacak ki kullanıcıalr Instagram’ın bu özelliğini çok sevmiş ve hızla alışmıştı. Bunun farkında olan Snapchat şimdide bünyesine Instagram’ın hikayeleri iler ya da geriye alma özelliğini getirdi. Bakalım Snapchat’in bu özelliği kullanıcıların yeniden Snapchat’e dönmelerini sağlayacak mı ?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı