Casio Şirketinden 2.5 Boyutlu Bir Baskı Makinası

3 boyutlu olan baskı teknolojilerini çık sık bir şekilde duymaktayız.

Casio Şirketinden 2.5 Boyutlu Bir Baskı Makinası
Casio Şirketinden 2.5 Boyutlu Bir Baskı Makinası Mahmut Şahan
Bu içerik 1061 kez okundu.

3 boyutlu olan baskı teknolojilerini çık sık bir şekilde duymaktayız. Casio şirketinin tarafından duyurulmuş olan 2.5 boyutlu bir baskı ise komple farklı bir teknolojiyle deri, kumaş ve de daha çoğunu taklit edebilmekte. Mofrel isimli baskı teknolojisi, sıradan bir  görünümlü tabakalara 16 milyon tane renk püskürtüp son dokunuştan  hemen önce doku türleri ekliyor.

Yeni  olan baskı teknolojisinin hem dokunuş hem ise hissiyat kısmında fazlası ile detaylı sonuçlar ortaya koymuş olduğu da ifade edilmekte. Deri ve de kumaşın yanında ahşap ile birlikte taş, tuğla ve de seramiğin taklit edilebilmekte olduğu açıklandı. Diğer yandan ise bunlardan bir kısmının sertlik ile parlaklık amacıyla fazladan kaplama gerektirmekte olduğunun altı çizilmekte.

Casio şirketi dijital olan tabakaları normal durumdaki kağıt sayfalardan biraz daha ince bir şekilde nitelendirmekte. Tabakalar ise, mürekkep püskürtmesi katma ile birlikte kağıt veyahut polietilen tereftalat alt maddelerin arasında bir katmanlık mikro toz içermekte. Her bir toz parçacığı ise, bir termoplastik reçine (akrilonitril)yle kaplanmış bir sıvı hidrokarbondan oluşmakta. Bu türdeki bir kombinasyon ise, ısıya maruz bırakıldığı zaman genişliyor ve de daha sonrasında ısı almadığında da bu yapıyı korumakta. Bunun sayesinde taklit dokunun tabaka üstünde kalması sağlanmakta.

Bu baskının teknolojisine sahip olabilmenin maliyeti ise tahmin edebilecek olduğunuz gibi fazlası ile yüksek. Casio şirketin eait Mofrel yazıcının şu andaki sürümü yaklaşık olarak 45.000  dolar tutarındaki fiyata sahip. Mofrel’in önümüzdeki sene içinde kurumlar arasında bir çözüm şeklinde sunulması planlanmakta. Ürünün özel bir tüketici versiyonunun ise geliştirilmekte olduğu fakat bunun içinde en az 1 ila 1.5 seneye ihtiyaç bulunduğu paylaşılmış halde.

casio mofrel 2.5 boyutlu yazıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi