Chrome Şimdi de Bluetooth Özelliğini Kullanacak!

Google telefonlar ve bilgisayarlar arasında önemli bir kontrol sistemi olması hedeflediği Bluetooth özelliğini Chrome uygulamasına getiriyor!

Telefonlarda ve bilgisayarlarda en çok tercih edilen ve kullanılan Chrome uygulaması, internette gezinmemizi sağlarken, ayrıca içerisinde bulunan özel eklentiler ve uygulamalar ile bizlere daha iyi bir deneyim sunmayı başarıyor. Özellikle bazı eklentiler ile bilgisayarımızdan telefonumuzu kontrol etme gibi bir özelliğin gelmesiyle bazı işlerimiz oldukça kolay ve rahat halledebiliyoruz.

Google bu özellikten etkilenecek olmuş olsa gerek şimdide Chrome tarayıcısına Bluetooth kullanma ile ilgili bir güncelleme getirmeyi planlıyor. Yani Chrome tarayıcıları ve telefonlar için olan uygulamalar, Bluetooth desteği sayesinde farklı bir mekanizmaya sahip olacabilecek.

Bluetooth desteğine sahip olan bu uygulama, artık kullanıcılar arasında internet bağlantısı olmadan direk olarak Bluetooth sayesinde bağlantı kurabilecek. Bunun yanında platform fark etmeksizin gerçekleşen web uygulamaları bu özellik ile farklı imkanlar ortaya çıkartacak.

Şuan sadece beta sürecinde olan bu özellik, ChromeOs ve Android 6.0 işletim sistemi cihazlarda çalışabiliyor. Halen tam olarak aktif olmayan bu özellik, başarılı bir test süreci geçirdikten sonra Windows ve Linux gibi ortamlarda da kullanılmaya sunulması planlanıyor. Bu deneyim uygulama geliştiricilerini google chrome web store kullanmaya yönlendirecek gibi görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı