Chrome Tarayıcısı Firefox Quantum İle Adeta Ezildi

Mozilla şirketinin yeni tarayıcısı olan Firefox Quantum ile birlikte tarayıcı deneyiminiz çok büyük bir ölçüde hızlanacak gibi gözükmekte.

Chrome Tarayıcısı Firefox Quantum İle Adeta Ezildi
Chrome Tarayıcısı Firefox Quantum İle Adeta Ezildi Mahmut Şahan
Bu içerik 1287 kez okundu.

Mozilla şirketinin yeni tarayıcısı  olan Firefox Quantum ile birlikte tarayıcı deneyiminiz çok büyük  bir ölçüde hızlanacak gibi gözükmekte. Google Chrome tarayıcısı kullanıcılarının sayısıyla tarayıcı dünyası içerisinde tartışmasız bir kral. Opera‘nın yakalamış olduğu yükselişe karşın birinciliği kaptırmamış olan Chrome‘a Mozilla da yeni tarayıcısıyla fazlasıyla ciddi bir rakip olarak gelecek.

Firefox Quantum isimli tarayıcı, Firefox'un versiyon 57’nin Mozilla şirketi tarafından tekrardan isimlendirilmiş durumu. Köklü bir takım değişiklikler içerdiğinden dolayı sıradan bir güncelleme şeklinde bahsetmek yerine farklı bir tarayıcı şeklinde adlandırmayı isteyen Mozilla şirketi, ad ile ilgili tercihini ise Quantum şeklinde kullanmış oldu.

 

Eski yayınlanmış olan Firefox sürümlerinden tam olarak 2 kat daha hızlı bir durumda olduğu açıklanan bu yeni tarayıcı, Chrome isimli ünlü tarayıcıdan da %20 oranında çok daha az RAM kullanması ile birlikte bütün dikkatleri üzerine toplamayı başarmış bir durumda. Mobil cihazlar üstünde de çok daha hızlı  bir şekilde çalışacak olduğu açıklanan bu Quantum isimli yeni Mozilla tarayıcısı, Chrome tarayıcısından her platform içerisinde çok daha hızlı bir durumda olduğunu da iddia etmekte. Daha halen beta  durumda olan Quantum ise , 14 Kasım tarihi içerisinde kullanıcılara sunulmuş olacak. Bakalım Mozilla şirketi, yeni tarayıcısı ile birlikte Chrome‘u mevcut tahtından etmeyi başarabilecek mi?

mozilla firefox Quantum chrome
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi