Çin Yabancı Yatırımı Artırmayı Öngören Tedbir Paketini Açıkladı

Çin Uluslararası Radyosu - Çin Devlet Konseyi dün yabancı yatırımı artırmayı öngören tedbir paketini açıkladı.

Çin Yabancı Yatırımı Artırmayı Öngören Tedbir Paketini Açıkladı
Çin Yabancı Yatırımı Artırmayı Öngören Tedbir Paketini Açıkladı Nehir Karakoçak
Bu içerik 408 kez okundu.

Pakette, yabancı yatırım ortamının hukuk temelinde oluşturulması, uluslararasılaşma seviyesinin artırılması ve kolaylığın pekiştirilmesi, böylece yabancı yatırım artışının sağlanması ve yabancı yatırımın kalitesinin yükseltilmesi için gerekli tedbirlere yer verildi.

Çin Ticaret Bakanlığı bir açıklama yaparak, bu yılın ilk 7 ayında Çin'de fiilen değerlendirilen yabancı yatırım hacminin 485 milyar 420 milyon yuanı aştığını, böylece geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,2 oranında düşüş kaydedildiğini duyurdu.

Bu koşullar altında Çin Devlet Konseyi yabancı yatırımı artırmayı öngören tedbir paketini açıkladı.

Yabancı yatırımın Çin piyasasına girişine ilişkin kısıtlamaları gevşetme konusu, tedbirlerin en başında yer aldı.

Pakete göre ülke genelinde serbest ticaret bölgelerinde yabancı yatırıma yönelik negatif liste etkin şekilde hayata geçirilecek. Buna paralel olarak yeni enerji otomotiv imalatı, gemi yapımı, yolcu uçaklarının tamiri, benzin istasyonu, çağrı merkezi, gösteri ajansı, bankacılık, borsa, sigortacılık gibi sektörlerde dışa açılma hızlandırılacak ve yol haritaları belirlenecek.

Tedbir paketinde, yabancı yatırımcıların yerel işletmeleri almaları yoluyla yatırım şirketi kurmalarına, yabancı yatırımların kamu işletmelerinin karma mülkiyet sistem reformuna katılmasına izin verilecek. Tedbir paketi doğrultusunda, yabancı yatırımcıların kazandıkları net kârı serbestçe Çin dışına transfer etmelerini garanti altına alınacak, şartları uygun olan nitelikli yabancı personele 10 yıla kadar çok girişli vize verilebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi