Çin'den ABD'nin Taiwan Yasasına Tepki

Çin Uluslararası Radyosu - Çin, ABD'den Taiwan sorununda temkinli davranmasını ve Taiwan'la resmi temaslarda bulunmamasını istediğini açıkladı.

Çin'den ABD'nin Taiwan Yasasına Tepki
Çin'den ABD'nin Taiwan Yasasına Tepki Nehir Karakoçak
Bu içerik 808 kez okundu.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu'nda dün "Taiwan'la İletişim Yasası" onaylanarak, ABD ile Taiwan arasındaki karşılıklı üst düzey ziyaretlere yönelik sınırlamaların kaldırılması talep edilmişti.
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, başkent Beijing'de düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü şu şekilde konuştu:

"İlgili yasa, 'Tek Çin' politikasına ve Çin ile ABD arasındaki üç ortak bildirinin ilkelerine aykırıdır ve Çin'in iç işlerine yönelik bir müdahaledir. Biz buna kararlılıkla karşı çıkıyoruz. Çin, ABD'den 'Tek Çin' politikasına ve Çin ile ABD arasındaki üç ortak bildirinin ilkelerine tamamen uymasını, ayrıca Taiwan sorununda temkinli davranarak, Taiwan'la hiçbir resmi temasta bulunmamasını talep ediyor. Çin, ikili ilişkilere zarar vermemesi için ABD'nin 'sözde Taiwan bağımsızlığını' hedefleyen bölücü güçlere hiçbir yanlış sinyal vermemesini istiyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi