Çin'in Apollo Projesine 50'den Fazla Şirket Dahil Oldu!

Çin'in Baidu ismiyle yola çıktığı araba projesine herkesten tam destek geldi!

Çin'in Apollo Projesine 50'den Fazla Şirket Dahil Oldu!
Çin'in Apollo Projesine 50'den Fazla Şirket Dahil Oldu! Ezgi Eroğlu
Bu içerik 639 kez okundu.

APOLLO DUYURULDU!

Çin Hükümeti Google’ı yasakladığından beri ülkedeçok yaygın kullanılan arama motoru Baidu, yazılım, donanım ve bulut sistemlerini içeren otomobil projesi Apollo’yu duyurdu.

Otomobil teknolojisine yeni bir boyut kazandıran proje, ilk hedef olarak Temmuz ayında kısıtlı bölgelerde sürücüsüz araç denemelerine başlayacak. 2020 yılından itibaren teknolojinin bütün dünyada yaygınlaşacağını planladıklarını açıklayan Baidu COO’su Qi Lu, Yapay zeka, toplumsal gelişmeyi yönlendirmek için büyük bir potansiyele sahip ve bu teknolojinin en büyük fırsatlarından biri akıllı araçlar." dedi.

ÇİN'DEN BÜYÜK ADIM!

Uyumlu araçlar, sensörler ve diğer bileşenler için yüksek miktarda yatırımlar yapan Baidu, BAIC Motor, BYD ve Chery gibi Çinli şirketler ile ortaklıklar kuruyor. BMW ile 2 sene ortaklıkları sürmüştü fakat geçen sene bu ortaklığa son verilmişti. Daha önce Ford gibi otomobil firmalarıyla da birlikte çalışmıştı. Google ve Tesla’nın aksine, sürüş teknolojisinin çoğunu açık kaynak koda çeviren Baidu, rakiplerine kıyasla bir kaç adım önde görünüyor. Aynı zamanda yapay zeka ve makine öğrenimini benimseyen ilk büyük teknoloji şirketlerinden olan Çinli firma, 2015'te Pekin'de yol testiyle başladığı idealinde emin adımlarla ilerliyor.

Çin’in otomotiv satışları ve üretimi için dünyanın en büyük pazarlarından biri olduğunu vurgulayan Lu, Baidu tarafından başlatılan yenilikçi endüstri ekosistemi, ABD ve diğer gelişmiş otomotiv piyasalarında da özerk sürüş teknolojisinin gelişimini hızlandıracak." açıklamasında bulundu

baidu çin apollo ekosistem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi