Çok Dilde İçerik Sunarak Dünyaya Açılın

Çok Dilde İçerik Sunarak Dünyaya Açılın

Çok Dilde İçerik Sunarak Dünyaya Açılın
Çok Dilde İçerik Sunarak Dünyaya Açılın Tugrul Demir
Bu içerik 95 kez okundu.

 

Dijital ortamda yer alan her web sitesinin düzenli olarak kaliteli içerik sunma ihtiyacı vardır. Sürekli yeni içeriklerle güncellenen ve rekabetin yüksek olduğu dijital ortamda kaliteli ve yararlı içerik sunmak yeni okuyucular kazanmak ve bu okuyucuların sadık bir kitle haline gelmesi için kritik önem taşımaktadır. Artık dijital pazarlamanın en önemli unsurlarından biri haline gelen içerik hizmeti, şirketlerin veya markaların ürünlerini ve hizmetlerini küresel bağlamda pazarlamak için vazgeçilmez bir stratejidir. Elbette başarılı bir içerik stratejisi yürüterek dünya çapında potansiyel müşteriler kazanmak için profesyonel içerik hizmeti almak gerekmektedir, aksi takdirde çok dilde içerik sunmak dahi global bir kitle yaratmaya yetemez.

İçerik Hizmetinin Yararları

Birçok şirketin globale açılımdaki ilk adımı web sitesini ve içeriklerini farklı dillere çevirmek olacaktır. Böylece içerik birçok yeni dili konuşan okuyucuya ulaşılabilir olacak ve web sitesi trafik kazanmaya başlayacaktır. Fakat yalnızca çeviri pratiği ile farklı pazarlara giriş yapmak imkansızdır. Çünkü çeviri, ana dilde yazılmış bir özgün içeriğin yerini tutmayacak, aynı zamanda çevrilen dilde en çok aratılan terimleri içermeme ihtimali dolayısıyla siteyi görünür kılmayacaktır. Bunun aksine, çok dilde SEO uyumlu içerik hizmeti almak siteyi arama motorlarınca görünür kılarak daha fazla insan tarafından görüntülenmesine yardımcı olacaktır. Ek olarak yazılan içerik özgün olacağından bir çeviriden daha ilgi çekici olacak ve okuyucuların ilgisini çekmeye yardımcı olacaktır.

Başarılı bir içerik hizmeti için çalışılacak içerik ajansını seçmek oldukça önemlidir. İçerik üretim süreci aşamalı olmalı ve müşterinin isteklerini her açıdan karşılamalıdır. İdeal bir içerik hazırlama süreci şöyle işlemektedir: Müşteri, istediği konuyu ve değinilmesini istediği unsurları proje yöneticilerine iletir. Proje yöneticisi içeriğin yazılacağı alanda uzmanlaşmış bir makale yazarına detayları iletir. Yazar, konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak bilgilerini tazeler. Ortaya çıkan yazıyı, editörler okur ve olası yazım hatalarından ve dil bilgisi hatalarından arındırır. Süreç sonunda tamamlanan hatasız metin, müşteriye iletilir ve müşterinin istekleri doğrultusunda revizyonlar yapılır.

Protranslate İçerik Hizmeti

Çok dilde özgün içerikler sunmak şirketlerin ve markaların ürün veya hizmetlerini global bir kitleye taşımalarına yardımcı olur. Yazılan içeriğin ilgi çekici ve özgün olması, okuyucuların markaya olan güvenini besleyerek okurları potansiyel müşterilere çevirir. Düzenli ve sürekli olarak kaliteli içerik paylaşmak şirketin yabancı pazarlarda kilit bir müşteri kitlesi devam ettirmelerine yardımcı olan en önemli unsurlardan biridir. Bunun için ise uzman içerik yazarları ile çalışan bir profesyonel içerik ajansı ile çalışmak çok önemlidir, çünkü kötü yazılmış bir içerik şirketlere hem maddi hem manevi zararlar verir.

Protranslate dijital içerik ajansı, geniş ve uzman içerik yazarı kadrosu ile çok dilde içerik hizmeti sunmaktadır. Detaylı ve aşamalı bir test sürecinden yüksek başarı oranıyla çıkan makale yazarları ile çalışan Protranslate, hem SEO hem de özgünlük unsurlarına büyük önem vermektedir. İyi bir içerik stratejisinin gereklilikleri konusunda bilgili uzman kadrosundan içerik hizmeti almak için sizler de Protranslate’i ziyaret edebilir, içerik ihtiyaçlarınız için fiyat alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi