Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada corona virüsü salgını konusunda dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Aşılamaya değinen Erdoğan, "Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir Nehir
Bu içerik 591 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüsü salgını konusunda uyarıda bulundu.

Türkiye'nin salgın sonrası kontrollü normalleşme sürecinin başarıyla yürüdüğünü söyleyen Erdoğan, yapılan toplam aşı sayısının 59 milyona ulaştığını kaydetti.

“TEHDİT ALTINA GİREBİLİR”

Virüsün yeni varyantlarının dünyayı tehdit ettiğini ve Türkiye'nin hem sağlık sisteminin gücü hem de aşılama oranları ile nispeten iyi bir noktada olduğunu söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

* Tüm vatandaşlarımı, kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı için bayrama kadar aşılarını yaptırmaya davet ediyorum. Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir.

* Ciddi gayretler ve fedakarlıklar neticesinde elde ettiğimiz bu avantaja hep birlikte sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Kamu kurumlarımız başta olmak üzere insanların kalabalık olarak bulunduğu her yerde kurallara riayet etmek çok önemlidir.

* Bayram günlerini kurallara uyarak geçirmeliyiz. Aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız.

VEFAT VE YENİ VAKA SAYISI ARTTI

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 12 Temmuz verilerine göre, 227 bin 223 test yapıldı. Son 24 saatte, 5 bin 404 yeni vaka tespit edilirken 49 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 5 bin 506 kişi de sağlığına kavuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi