Cüneyt Akalın ile “Ekim Devrimi ve Türkiye” söyleşisi Moda Tarihçi Kitabevi’nde

Akademisyen, siyaset bilimci ve yazar, Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Akalın, 2 Aralık Cumartesi günü Tarihçi Kitabevi’nde “Ekim Devrimi ve Türkiye” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Cüneyt Akalın ile “Ekim Devrimi ve Türkiye” söyleşisi Moda Tarihçi Kitabevi’nde
Cüneyt Akalın ile “Ekim Devrimi ve Türkiye” söyleşisi Moda Tarihçi Kitabevi’nde Nehir Karakoçak
Bu içerik 885 kez okundu.

2017, Rusya’da gerçekleşen Ekim Devrimi’nin 100. yılı. Cüneyt Akalın, “Ekim Devrimi ve Türkiye” konulu söyleşide, Rus Devrimi ile Türk Devrimi arasındaki koşutluk, kader birliği ya da tarihsel-toplumsal benzerliklerin yanı sıra geçmişten günümüze iki ulusun siyasal, iktisadi ve kültürel ilişkilerine de değinecek.

Atatürk-Mac Arthur Görüşmesinin İçyüzü: Bir Soğuk Savaş Yalanı”, “Düşler ve Gerçekler, 68’li Yıllar”, “Askerler ve Dış Güçler ‘Amerikan Belgeleriyle 27 Mayıs Olayı’”, “Biyografya 1: 1961-1971 Dönemi”, “Soğuk Savaş ABD ve Türkiye-1: Olaylar - Belgeler (1945-1952)”, “27 Mayıs Bir Devrimdir”, “ABD ve Türkiye 2 - Yumuşama Yılları”, “Taş Devri’nden Ortaçağ’a Uygarlık Tarihi” başta olmak üzere birçok kitabı bulunan Akalın, sohbet tadında gerçekleşecek söyleşinin ardından kitaplarını imzalayacak.

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen söyleşi dizisinin 233.üncüsü 2 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da Moda Tarihçi Kitabevi’nde.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi