Cupertine İle Ortak Çalışma

Cupertine İle Ortak Çalışma

Cupertine İle Ortak Çalışma
Cupertine İle Ortak Çalışma Tugrul Demir
Bu içerik 676 kez okundu.

M1 İşlemcileriyle Büyüleyen MacBook Pro'dan Daha Güçlüsü İçin Geri Sayım

Apple tarafından piyasaya sürülen M1 işlemcili MacBook Pro 16 özellikleri ve M1 işlemcisi ile kendine hayran bırakmıştı. Firmadan sızan bilgilere göre bundan daha güçlü donanım ve özelliklere sahip bir işlemciyi MacBook 16 Pro'ya yerleştirme işlemleri için çalışmalara başlandı.

Kendi İşlemcilerinin Başarısı

Apple geliştirdiği teknolojiye ger geçen gün daha da yenisini eklemeye devam ederken son olarak kendi işlemcilerini üreterek yeni bir başarıya imza atmıştı. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için kullanılmaya başlanan M1 işlemcilerin ne kadar güçlü olduğunu kullanıcıların hepsi test ederken olumlu yorumların sayısı da artmaya devam etmişti.

Cupertine İle Ortak Çalışma

Gelen son haberlere göre işlemciler için birlikte çalıştıkları firma olan Cupertino ile daha yeni M1 işletim sistemini piyasaya sürmüş olmalarına rağmen çalışmalara başladılar. Yeni işlemcinin adının M1X olması bekleniyor. Gelen haberlere göre ilk kez MacBook Pro 16 modelinde yer alması ve 2021 yılında kullanıcılar ile tanıştırılması planlanıyor.

Özellik ve Yapısı

Yine yapılan paylaşımlarda yeni işlemci çipiyle alakalı özellikler de paylaşıldı. Buna göre 12 çekirdekli olacağı tahmin edilen işlemcinin 4 lcestorm ile güç tasarrufunda bulunması üzerinde de çalışılıyor. Performans çekirdeklerinin de artırılması sayesinde daha özellikli bir yapının elde edilmesi için çalışmalar yapılıyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtımının yapılacağı bilgileri geliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi