Daimler Şirketi Kan Kaybetmeye Devam Etmekte

Daimler şirketi, 2017 senesinin 3. çeyreğinde çok büyük bir kâr kaybını yaşadı.

Daimler Şirketi Kan Kaybetmeye Devam Etmekte
Daimler Şirketi Kan Kaybetmeye Devam Etmekte Mahmut Şahan
Bu içerik 953 kez okundu.

Daimler şirketi, 2017 senesinin 3. çeyreğinde çok büyük bir kâr kaybını yaşadı. Bu yaşanmış olan düşüşe, dizel motoruna sahip araçları çok daha çevre dostu duruma getirme amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar ve öteki özel bileşenler sebep oldu.

Alman  asıllı otomobil grubunun cuma gününde yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise, grubun faiz ile birlikte vergi öncesinde yapmış olduğu  kârı, Temmuz ila Eylül dönemi içerisinde %14 oranında azalıp 3.46 milyar euro tutarına kadar düşmüş oldu.

Grup  ayrıca son çeyrek içerisinde mevcut ve  de daha eski Mercedes şirketine ait olan dizel motora sahip olan modellerini, kirlilik ile birlikte  araç kullanım yasaklarını önleyebilmek amacı ile  çok detaylı bir şekilde güncelleme konusunda bir karar aldı. Bu  yapılmış olan güncellemeler için toplam olarak 220 milyon euro tutarında bir para harcandığı açıklandı.

Otomobil ile birlikte tır üreticisi olan bu özel firma, faiz ile birlikte vergi öncesindeki karında çok önemli ölçüde bir artış yakalayabilmek amacı ile ellerinde yer alan kılavuza uygun bir şekilde hareket etmeye başladı. Alman asıllı ünlü grup, tır üretim kısımlarının bir sene önceki  yaşamış olduğu kar seviyelerini  de geride bırakmış olduğu konusunda bir açıklama yaptı.

mercedes daimler kar kaybı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi