Daydream İçin YouTube VR Uygulaması Yayınlandı!

Youtube'un sanal gerçeklik gözlükleri için geliştirdiği YouTube VR uygulaması uygulama marketlerinde yayınlandı. YouTube VR ile çok farklı bir deneyim yaşatılacak.

Google, sanal gerçeklik teknolojisine olan ilgisini bir süredir belli ediyordu. Son çıkardığı akıllı telefon modeli olan Pixel‘in tanıtım etkinliğinde Daydream VR gözlüğünü tanıtarak bu alanda ne kadar ciddi olduğunu da göstermiş oldu.

Her ne kadar donanımsal alanda VR teknolojisini geliştirmeye devam eden Google, yazılımsal anlamda da çalışmalarını hızla sürdürüyor. Nitekim bugün Daydream VR için Youtube uygulamasını kendi android mağazasında yayınladı.

Youtube VR adı verilen bu uygulama ile destekleyen sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde inanılmaz bir VR deneyimi kullanıcılara sunulması hedefleniyor.

Youtube VR Şimdilik Daydream’e Özel Yayınlandı

Daydream VR gözlükleri ile birlikte Youtube VR uygulamasında tüm siteyi gezebilir ve 360 derece VR destekli videoları tek kategori altında listeleyip dilediğinizi izleyebileceksiniz. Şuan için sadece Daydream VR gözlüğüne özel yayınlanan Youtube VR ilerleyen dönemde tüm VR gözlükleri için desteklenebilir olacak ve iOS platformuna da gelecek.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı