DDOS Saldırısı Twitter, Reddit Gibi Devleri Vurdu!

Gündüz saatlerinde öncelikle ABD'yi etkileyen kaynağı belirsiz DDOS saldırıları bir çok dev şirketin internet sitelerine erişimin tamamen kapanmasıyla sonuçlandı.

Siber korsanlar tarafından bugün Türkiye saati ile saat 14:15 sularında başlayan ve büyük şirketlerin internet sitelerine erişimin tamamen kesilmesine neden olan DDOS saldırıları gerçekleşti. Saldırıdan etkilenen siteler arasında SoundCloud, Twitter, Reddit ve Spotify gibi devler de bulunuyor.

İnternet korsanlarının öncelikli hedefinin ABD olduğu anlaşılırken ilerleyen saatlerde saldırının etkisi Avrupa ve ara ara ülkemizde de hissedildi. Günün bir çok saatinde internet erişiminin oldukça yavaşlamasına neden olan bu saldırıların hedef web sitesinin İP adresini site adresine dönüştürmesini sağlayan DNS sistemi olan DynDNS bağlantısına özel saldırı şekli olduğu belirtildi.

Özellikle ABD’de oldukça fazla hissedilen saldırılardan nasibini birçok büyük şirket sitelerini barındıran AWS serverları da aldı. Bunun sonucunda bu serverlarda barınan PayPal, Twitter, Spotify, SoundCloud ve Reddit gibi birçok siteye erişim saatlerce sağlanamadı.

Ülkemiz ve Avrupa’da etkisini iyice azaltan saldırı, Amerika üzerinde hala devam ediyor. Saldırının kaynağı ve hangi ülke korsanları tarafından yapıldığı hakkında net bir bilgi edinilmedi.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı