DDR5 RAM'lerin Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

Artık hemen her teknolojik cihazda karşılaştığımız RAM ( Random Access Memories) teknolojisi gelişmeye devam ederken DDR5 RAM'ler hakkında bilgiler gelmeye başladı!

DDR5 RAM'lerin Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!
DDR5 RAM'lerin Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı! Burak AYDIN
Bu içerik 1118 kez okundu.

Günümüzde artık her teknolojik ürün bir RAM ile birlikte geliyor. Kullanıcıların artan performans taleplerine göre de teknolojinin standartları değişiyor ve gelişiyor. Bu anlamda bilgisayar bellekleri için yeni standartlar belirleyen ve bu standartları açıklayan JEDEC gelecek sene DDR5 RAM teknolojisine geçileceğini açıkladı.

Tanıtılmasının ardından 2018 yılının sonuna kadar tüm üreticilerin DDR5 RAM'lere geçmesi beklenirken artık bir standart haline gelen DDR4 RAM'lere gmre iki kat daha hızlı olacak. DDR4 teknolojisiyle birlikte 3000 MHz'lik hızlarda çalışan RAM'ler artık DDR5 ile birlikte artık 6000 - 7000 MHz'lik hızlara erişecek.

ddr5-ram

Bilindiği gibi DDR4 RAM teknolojisi 2012 yılında geliştirilmiş ve bir iki yıl içerisinde ürünlerde yayınlaşmaya başlamıştı. Yani DDR5 belleklerinde standart hale gelmesi için 2020'li yılların gelmesi gerekiyor. 

ddr5 jedec ddr4 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi