DJI Şirketi Amerika Krizinden Sonra Yeni Çekim Modunu Duyurdu

Geliştirmiş olduğu teknolojiler ile birlikte drone sektörüne yön vermiş olan DJI şirketi, geçmiş olduğumuz aylarda Amerika Birleşik Devletleri'nin ordusunun bütün personeline gerçekleştirdiği '‘DJI şirketinin ürünlerini kullanmayı hemen bırakın‘ şeklindeki açıklamasından sonra sektörün adeta gündem maddesi haline geldi.

DJI Şirketi Amerika Krizinden Sonra Yeni Çekim Modunu Duyurdu
DJI Şirketi Amerika Krizinden Sonra Yeni Çekim Modunu Duyurdu Mahmut Şahan
Bu içerik 820 kez okundu.

Geliştirmiş olduğu teknolojiler ile birlikte drone sektörüne yön vermiş olan DJI şirketi, geçmiş olduğumuz aylarda Amerika Birleşik Devletleri'nin ordusunun bütün personeline gerçekleştirdiği '‘DJI şirketinin ürünlerini kullanmayı hemen bırakın‘ şeklindeki açıklamasından sonra sektörün  adeta gündem maddesi haline geldi.

GO 4 adına sahip uygulama ile uçuş esnasında içinde ses ve  de görüntünün yer almış olduğu bazı verilerin Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de bulunan sunuculara aktarılmış olduğunun ortaya çıkmasından sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin ordusu da  ürünlerin kullanılmasını bırakma konusunda karar aldı.

Bu  yeni krizi çözüme bağlamayı isteyen dronelerin üreticisi, yerel  bir veri modu şeklinde isimlendirdiği yeni uçuş modunu  resmen duyurdu. Bu yeniliğin sayesinde drone uygulamanın içinden ve de  dışarıdan gelmekte olan internet trafiğine kapatılmakta.

Fakat DJI şirketi, internetteki bağlantısının devre dışı bırakılmış olduğu bu uçuş modu içerisinde sorumluluğun kullanıcılara ait bir durumda olduğunu özellikle vurgulamakta. Çünkü, internet bağlantısı olmadığından dolayı drone uçuş esnasında konumunu hiç bir şekilde  saptayamaz ve de bu sebeple uçuşa yasaklı durumdaki bölgelerle ilgili sizi hiç bir şekilde bilgilendiremez.

Yükseklik ile birlikte mesafe ve de  hız gibi verilerinde uçuş modundan bağımsız bir biçimde drone üstünde saklanmaya devam edilecek olduğu belirtilmekte.

Yetkililer de geliştirmiş oldukları bu uçuş modunun devletlerin tarafından yapılan kritik operasyonlar konusunda çok büyük bir güvenlik katmanı durumuna dönüşmüş olduğunu ifade etmekte.

Şu an içerisinde DJI Pilot uygulamasıyla yapılan drone kontrolü kapsamında aktif duruma getirilebilen bu bahsi geçen özelliğin, DJI şirketinin Go 4  modeli gibi uygulamalarla tam olarak ne zaman buluşacak olduğu ise bilinmezliğini korumakta.

djı abd mod
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi