Dropbox’a Türkiye’den Erişim Sağlanamıyor

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Dropbox’a Türkiye’den erişim sağlanamıyor. Siteye girmek isteyenler gördükleri uyarı karşısında büyük şaşkınlık yaşıyorlar.

Dünyanın en popüler uygulamaları ile yarış içinde olan Dropbox’a Türkiye’den erişilemiyor. Dün akşam saat 19:10’dan  bu yana siteye giriş yapılamadığı ve giriş yapılmak istendiği zamanda siteye ulaşılamadığı mesajı ile karşılaşıldığı öğrenildi.

Türkiye’den Dropbox’a giriş yapmak için https ön eki ile siteye giriş yapmak gerekiyor. Ancak siteye giriş yapıldığı zaman “Bu siteye erişilemiyor” şeklinde bir uyarı ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Dropbox Girişi Neden Gerçekleştirilemiyor?

Türkiye’den siteyi kullanmak isteyenler gördükleri sonuç karşısında büyük şaşkınlık yaşarken, son yılların en büyük sitelerinden biri olan Dropbox’a neden erişilemediği merak konusu oldu. Bilindiği kadarıyla site hakkında herhangi bir kapatma ya da mahkeme kararı bulunmuyor.

Kullanıcılar siteye erişim için DNS ayarlarında oynama yapsalar dahi siteye erişim bir türlü sağlanmıyor. Kullanıcılar arasında VPN uygulaması kurarak erişim sağlamaya çalışanlarında bulunduğu ancak siteye erişimin hiçbir şekilde mümkün olmadığı da gelen haberler arasında.

Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan ve devler sınıfında yer alan Dropbox’a erişimin neden sağlanamadığı ve ne zaman düzeleceğini ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı