Dünyanın En Akıllısı NVIDIA

Günümüzde çıkarttığı ekran kartlarıyla bilinen ünlü teknoloji şirketi NVIDIA dünyanın en akıllı şirketi seçildi.

Dünyanın En Akıllısı NVIDIA
Dünyanın En Akıllısı NVIDIA Ezgi Eroğlu
Bu içerik 681 kez okundu.

Bildiğiniz üzere ekran kartı denince akıllara ilk gelen üreticilerden biri olan NVIDIA, bu güne kadar çıkartmış olduğu yüksek performanslı ekran kartlarıyla kullanıcıların beğenisi kazandı. Birçok ekran kartı serisi çıkartan ve halihazırda çıkartmaya devam eden firma neredeyse tüm elektronik cihazlara uyumlu olan serilerinden dolayı birçok cihaz üreticisinin bir numaralı şirketi olmayı başardı.

NVIDIA ekran kartlarıyla ün yapmış bir teknoloji şirketi olsa da aslında birçok farklı alanda da teknoloji üreten yenilikçi bir şirket. Bunlara örnek verecek olursak son zamanlarda şirketin sürücüsüz otomobiller üzerinde çalıştığını biliyoruz.

NVIDIA yüksek performanslı ve profesyonel çalışanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek ekran kartlarının yanında üzerinde çalıştığı yenilikçi projelerden dolayı MIT Technology Review editörleri tarafından dünyanın en akıllı firması seçildi. Tesla gibi ileri teknoloji üreten ve hatrı sayılır firmaların yer aldığı bu listede bu kez NVIDIA başı çekiyor.

Günümüzde MSI, Monster, Asus gibi birçok yüksek özellikli bilgisayar üreten firmaların ilk tercihinin NVIDIA olması da MIT’nin bu seçimini doğrular nitelikte diyebiliriz.

Şirket şimdi ise yeni nesil ekran kartlarını çıkarmak için hazırlanıyor. Şimdiye kadar çıkardıkları ekran kartları 3 boyutlu tasarım mimarları, animatörler, film yapımcıları ve özellikle sanal gerçeklik uygulamaları üzerinde çalışanlar için vazgeçilmez bir unsurdu. Artan ihtiyaç ve gelişen sektör ihtiyaçlarını karşılamak isteyen NVIDIA yeni seri ekran kartlarında ne gibi değişikliklere gidecek hep birlikte göreceğiz.

NVIDIA MIT dünyanın en akıllısı Technology Review
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi