Dünyanın En İnce Nano Hologram Üretimi Gerçekleşti

Bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonrasında bugün için dünyanın en ince hologramının üretimi gerçekleştirildi.

Dünyanın En İnce Nano Hologram Üretimi Gerçekleşti
Dünyanın En İnce Nano Hologram Üretimi Gerçekleşti Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1207 kez okundu.

Teknogündem kaynaklı habere göre Avustralya ve Çin'de bulunan iki üniversite bilim adamlarının işbirliği ile yapılan çalışmalar neticesinde saç telinden bin kat daha ince bir hologramın üretildiği ortaya çıktı. Üç boyutlu VR gözlüklerine ihtiyaç duyulmadan üç boyutlu görmeyi sağlayacak olan bu buluş ile ilgili bilgi veren Prof. Min Gu, bilgisayar ortamında üretimi sağlanan hologramların teknolojik cihazlara bağlanması için boyut olarak çok sıkıntı yaşandığını belirtirken kendilerinin ürettiği hologram için cihazlarda boyut sorununun tamamen ortadan kaldırıldığını sözlerine ekledi.

Min Gu, geliştirdikleri nano hologramın lazer teknolojisi kullanılarak üretildiğini ve bu hologramlar sayesinde tıbbi cihazlar, savunma sanayisi, eğitim alanı ve bilgisayar teknolojisi gibi birçok alanda devrim niteliğinde yenilikler getirileceğinin altını çizdi.

Araştırmada görevli bir diğer bilim adamı olan Dr. Zengyi Yue ise bu aşamadan sonra üç boyutlu hologramların LCD ekranlarına yerleştirilebilmesi adına bükülmez bir film geliştirmek olduklarını belirtti. Ayrıca Yue geliştirdikleri nano hologramın boyutunu da 10 kat daha küçültmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi