eBay, Windows tabanlı cihazları terk etti!

Windows işletim sistemini kullanan telefon veya diğer akıllı cihazlar için uygulama desteğini sonlandıran son şirket eBay oldu.

Windows Store için son dönem oldukça sancılı geçiyor. Ravio, Mint, Path, Amtrak ve MyFitnessPal gibi ünlü şirketlerin uygulamalarını Windows üzerinden geri çektikten sonra geçtiğimiz gün eBay‘de artık bu alt yapıyı kullanan cihazlar için uygulama desteği vermeyeceğini açıkladı.

Yaşanan bu durum Windows işletim sistemini bir derece sekteye uğratsa da Adobe, Wells Fargo, FXNOW gibi şirketlerin uygulamaları hala windows mağazalarda ve cihazlarda yerlerini korumakta.

eBay şirketi Windows uygulama mağazasındaki sayfasında 30 Eylül’de eBay’in uygulamasının windows için erişime kapanacağı belirtildi. Bunun yanında ilgili cihazlardan tarayıcıların kullanılarak web sitesine erişimin sağlanabileceği notu da düşüldü.

eBay Uygulamasının Windows Store Geçmişi

2012 yılında windows platformu için uygulamasını yayınlayan eBay, günümüze kadar bir çok güncelleme aldı. Aldığı onca güncellemelere rağmen kullanıcılar tarafından oldukça yetersiz ve kullanışsız olarak görülen eBay uygulaması sonunda pes etti.

eBay‘in Windows serüvenini sonlandırmasının ardında tam olarak neyin yattığı hala anlaşılamamış olsa da ilgili cihazlardaki desteğin kesilmesi, uygulamanın bu platformdan tamamen elini çektiğinin göstergesi olarak değerlendirildi.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. durgun
    Ekim 04, 15:05 durgun

    eBay’i facebookun alacağı söylentileri var

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı