Eczanedeki ürün e-ticaret satışını da olumlu etkiliyor

Türk girişimci Yasin Çörekçi’nin 2008 yılında kurduğu Sinoz Kozmetik, yurt içinde eczane bayilikleri ile büyüme hedefini yükseltti. Franchise sistemi yerine eczane bayiliklerine yönelen marka, cilt bakım ürünlerini yıl içinde 500 eczane ile 24 şehre ulaştırmayı başardı. Sinoz, yılsonuna kadar 1.000 bayi ile tüm Türkiye’ye ulaşmayı hedefliyor.

Eczanedeki ürün e-ticaret satışını da olumlu etkiliyor
Eczanedeki ürün e-ticaret satışını da olumlu etkiliyor Nehir Karakoçak
Bu içerik 1048 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde olan eczanelerde gördükten sonra tüketicilerin ürünlerine ilgisinin arttığını ve e-ticaret sitesindeki satışların da yükseldiğini ifade eden Sinoz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Çörekçi, bu gelişmenin ardından yurt içinde büyüme modeli olarak e-ticaretin yanında eczane bayiliği sistemini tercih ettiklerini söyledi. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere güneydoğuda Gaziantep, Şırnak ve Doğu Anadolu’da Kayseri’ye kadar cilt bakım ürünlerini ulaştıran Sinoz, geçtiğimiz yıl elde ettiği 5 Milyon TL cironun yüzde 10’unu eczane bayilikleri sayesinde gerçekleştirdi.

 

Çörekçi: “2018 cirosunun yüzde 20’sini eczanelerden hedefliyoruz”

Bayilik sisteminin franchising’e göre hem kendileri hem de bayileri açısından daha az risk taşıdığını belirten Sinoz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Çörekçi, “Ürünlerimizin satışını gerçekleştirmeleri için ön ödeme almıyoruz ve mağazalarında büyük değişiklikler yapmalarına gerek kalmıyor. Sadece merkezi lokasyonlarda ve birbirlerine yakın olmamalarına özen gösteriyoruz. Özellikle doğuda yoğun olarak Malatya, Van, Kars’tan talepler alıyoruz” dedi. Çörekçi sözlerine şöyle devam etti; “Talepler gerçekleşirse yılsonunda bin eczane bayisine ulaşacağız. 2018 için ciromuzun yüzde 20’sini eczane bayiliklerinin sağlayacağını öngörüyoruz. Aynı şekilde yurt dışı bayilerimiz aracılığı ile de Avrupa’daki eczane ve güzellik merkezlerinde de yer alacağız”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi