Efsane Kara Kutu Atari Tekrar Geliyor

Bu haberi yapıyoruz ancak yeni nesil kuşağı bu nedir ya diyebilir. Özelikle 80 ve 90 kuşağında bilmeyen yoktur.Evinde Aterisi olan direk zengin diyebileceğimiz kişilerde ve ulaşılması çok zor olan bir olan bir Teknoloji harikası olarak görünürdü.Şimdi Yıl 2017 Karşınızda (kara kutu) Ateri.

Efsane Kara Kutu Atari Tekrar Geliyor
Efsane Kara Kutu Atari Tekrar Geliyor Tugrul Demir
Bu içerik 1508 kez okundu.

Bu haberi yapıyoruz  ancak yeni nesil kuşağı bu nedir ya diyebilir. Özelikle 90 kuşağında  bilmeyen yoktur.Evinde  Aterisi olan direk zengin diyebileceğimiz  kişilerde ve  ulaşılması  çok zor olan bir olan bir Teknoloji harikası olarak görünürdü.Şimdi Yıl 2017 Karşınızda (kara kutu) Ateri.

 

Etkinlik sırasında yayınladığı 21 saniyelik kısa videoyla dikkatleri üzerine çeken Atari, videodan anlaşıldığı kadarıyla ünlü Atari 2600 modelinin revizyona girmiş versiyonu üzerinde çalışıyor.

AtariBox'ta Nasıl bir  Teknolojikullanılacağı merak konusu  tahminimize göre PS4 XBOX gibi bir alt yapıya sahip olacağı kesin gibi


"Donanım sektörüne geri döndük." şeklinde açıklama yapan Atari Firmasında Yetkili  Chesnais, üründe bilgisayar teknolojisinin temel alınacağını belirtti.

Atari, Microsoft ve Sony ile kısmen olsa da aynı yöntemi kullanıyor. Bilgisayar temelli geliştirilen konsollar sayesinde Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında çalışan oyunlar daha kolay bir şekilde geliştirilebiliyor.

 

Atari'nin geliştirdiği son konsol, 1993 yılında çıkardığı Atari Jaguar'dı. İlk 64-bit oyun konsolu olarak markete sunulan konsol, performans açısından rakipleri Sega Genesis, Super Nintendo ve 3DO'dan teoride daha iyiydi. 

Ancak 64 bit olarak sunulan bu oyun konsolunun gerçekte 32 bitlik iki işlemci bulundurması, Atari Jaguar için oyun geliştirilmesini oldukça zorlaştırdı.

67 adet oyun geliştirilse de beklenildiği kadar heyecan getirmeyen Jaguar, Atari'nin donanım sektöründeki son ürünü olarak kayıtlara geçti.

Yeni Nesil Bu Haberden bişey anlamdığını var sayıyorum.. :))

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi