Efsane Müzik Formatı MP3 Desteği Son Buluyor!

Hemen hepimizin sahip olduğu MP3 Player tanımı tamamıyla bir müzik formatından uyarlanmıştır. Kaliteli müzik dinlemenin internette, müzik çalarlarda, ve bilgisayarda ortak yolu MP3 formatından geçiyordu. Ancak lisansı elinde barındıran Fraunhofer Institute for Integrated Circutis, Türkçe karşılığıyla Alman Entegre Devreler Fraunhofer Enstitüsü MP3 formatının kullanımdan çekileceğini duyurdu.

Efsane Müzik Formatı MP3 Desteği Son Buluyor!
Efsane Müzik Formatı MP3 Desteği Son Buluyor! Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 944 kez okundu.

Bunun dışında birçok görüntüleme biriminin lisansını elinde bulunduran firmanın yaptığı açıklama artık MP3 formatından daha kaliteli formatların ortaya çıktığı üzerine kurgulanmış. AAC gibi üst düzey ses kalitesini destekleyen müzik formatları ise hayatımızda yer edinmeye başlayacak.

Hiçbir müzik dosyası için bu süreçten sonra MP3 lisansı alınamayacak. Artık yeni formatlarla müzik dinlemeye alışmanın vakti geldi. Keza görüntü sistemlerindeki değişim ve gelişim hepimiz için buna en iyi örnek olarak gösterilebilir.

Aynı şekilde mevcut lisansların yenilenmesi gerektiğinde bu mümkün olmayacak. Haliyle aslında güncel olarak çıkacak müziklerin kalitesinin yükselmesi dışında eski lisansların yeni formatlarla yenilenmesi genel bir kalite artışını getirecek.

Fraunhofer Institute for Integrated Circutis açıklamasıyla MP3 formatının çok yakında hayatımızdan tamamıyla çıkacağını kamuoyuna global anlamda duyurdu. Çocukluğumuza yön veren MP3 oynatıcılar, tüm cihazlarımızda var olan MP3 dosyaları ve gözümüzün arayacağı bir format olarak mazinin tozlu raflarına kalkma zamanı geldi. Ancak çok daha kaliteli frekans aralıklarına sahip yeni müzik formatları sunulmaya devam ediliyor. Bu sayede dinlemekten çok daha fazla haz alacağımız bir gelişimin bizimle buluşacağına eminiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi