‘EHL-İ BEYT’ aşkının en güzel hali TRT1’de!

Hz. Hüseyin’in yaşamının konu edildiği “EHL-İ BEYT AŞKINA” programı, Hz. Hüseyin’in hayatından en güzel kesitlerle 30 Eylül 2017 Cumartesi akşamı saat 23.15’de TRT 1 ‘de izleyici ile buluşuyor.

‘EHL-İ BEYT’ aşkının en güzel hali TRT1’de!
‘EHL-İ BEYT’ aşkının en güzel hali TRT1’de! Nehir Karakoçak
Bu içerik 1357 kez okundu.

Milli ve manevi değerlerimizi birbirinden farklı yapımlarla yeni sezonda da ekrana yansıtacak olan TRT1, Hz. Hüseyin’in hayatının farklı hikâye ve canlandırmalarla anlatılacağı “EHL-İ BEYT AŞKINA” programı ile tarihi gerçekleri günümüze taşıyacak.

 

Drama ve müzik eserlerinin harmanlandığı “EHL-İ BEYT AŞKINA”, bir dedenin torunlarına Ehl-i Beyt’i ve Kerbela olayını anlatması üzerine gelişiyor. Programda, deyişler, türküler ve tasavvuf eserleri hikâyelerin manevi ruhuna uygun olarak geçmişi en güzel haliyle yansıtıyor.

 

TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen projenin çekimleri Ehl-i Beyt’e olan sevginin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesinde bulunan Hacı Bektaş-i Veli Müzesi’nde gerçekleştirildi.

 

Dede rolünde usta oyuncu Mehmet Çevik’in yer aldığı “EHL-İ BEYT AŞKINA”, güçlü proje ekibi ve etkileyici müzikleri ile gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

 

“EHL-İ BEYT AŞKINA” programı 30 Eylül 2017 Cumartesi akşamı saat 23.15’de TRT 1 ekranlarında!

 

 

Program Fragmanı için TIKLAYIN

 

Künye:

Yapım: TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü

Yapımcı: Hasan YILMAZ, Özkan OZAN, Sibel ERDEM, Gamze ASLAN

Yönetmen: Özkan OZAN, Hasan YILMAZ

Müzik Yönetmenliği: Selçuk Murat KIZILATEŞ

Eserleri Seslendirenler: Cengiz Özkan, Muharrem Temiz, Dertli Divani, Nida Ateş, Emel Taşçıoğlu, Gülşen Kutlu, Bekir Ünlüataer, Adile Kurt Karatepe, Gülcan Kaya, Elif Buse Doğan, Mehmet Çalmaşur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi