Elektrikli Olan Aracınızı İnmeden de Şarj Edebilirsiniz

Almanya Hannover içerisinde gerçekleştirilen Continental TechShow 2017 etkinliği kapsamında görücüye çıkmış olan Continental’in yeni nesildeki kablosuz şarj ile ilgili çözümü, elektrikli durumdaki araçların kabloya gerek olmadan şarj edilmesini sağlıyor.

Elektrikli Olan Aracınızı İnmeden de Şarj Edebilirsiniz
Elektrikli Olan Aracınızı İnmeden de Şarj Edebilirsiniz Mahmut Şahan
Bu içerik 644 kez okundu.

Almanya Hannover içerisinde gerçekleştirilen Continental TechShow 2017 etkinliği kapsamında görücüye çıkmış olan Continental’in yeni nesildeki kablosuz şarj  ile ilgili çözümü, elektrikli  durumdaki araçların kabloya gerek olmadan şarj edilmesini sağlıyor.

Continental’in yeni endüktif şarj teknolojisinde enerji, yere bağlı bir şarj ünitesinden aracın altında bulunan alıcı üniteye kablosuz olarak aktarılıyor. Sürücünün yapması gereken tek şey, elektrikli aracını Continental Mikro-Navigasyon çözümü yardımıyla yerdeki şarj ünitesinin tam üstüne park etmek.

Araç, endüktif şarj ünitesi ile donatılmış park alanına yaklaştığında, şarj istasyonu ile otomatik olarak bir doğrulama diyaloğu başlatılıyor. Sürücüyü aracın doğru pozisyonda park edilip edilmediği konusunda bilgilendiren bir insan-makine ara yüzü, araç doğru park edildikten sonra ise şarjın başladığını onaylıyor ve şarj işlemi başlıyor. 

Endüktif şarj sistemiyle sürücülerin kablo derdiyle hiç uğraşmadan araçlarını şarj edebileceğini söyleyen Continental’in Endüktif Şarj Teknolojisinden Sorumlu Uzmanı Thomas Röhrl şunları söylüyor; Continental bu şarj istasyonlarını sadece elektrikli araçlar için değil, elektrikli bisikletler için de sunuyor. Continental olarak geliştirdiğimiz bu teknoloji bize aracı kısa kısa fazla sayıda şarj etmekle uzun süreli tek bir şarj arasında yüklenen enerji arasında bir fark olmadığını gösteriyor. Sürücü için çok daha zahmetsiz bir sistem olması nedeniyle endüktif şarj teknolojisinin toplam şarj kapasitesini ve aracın hali hazırda var olan menzilini artırdığını ölçümleyebiliyoruz. 

continental elektrikli araç şarj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi