Elon Musk Falcon Heavy'e Ait Videoyu Yayımladı

SpaceX şirketinin CEO'su görevindeki Elon Musk, resmi durumdaki Instagram hesabı üstünden dünya üzerindeki en güçlü roketlerinden Falcon Heavy'ye ait olan temsili bir tane video yayınladı.

Elon Musk Falcon Heavy'e Ait Videoyu Yayımladı
Elon Musk Falcon Heavy'e Ait Videoyu Yayımladı Mahmut Şahan
Bu içerik 533 kez okundu.

SpaceX şirketinin CEO'su görevindeki Elon Musk, resmi durumdaki Instagram hesabı üstünden dünya üzerindeki en güçlü roketlerinden Falcon Heavy'ye ait olan temsili bir  tane video yayınladı. 

Elon Musk, dünyanın en güçlü roketinin tanıtım videosunu Instagram hesabından paylaştı. Musk'ın paylaştığı videoda Falcon Heavy’nin kalkışı, rokete güç sağlayan iki itici roketlerin gövdeden ayrılışı ve çekirdek modülün görevini tamamlayarak dünyaya geri inişi gösteriliyor.

Elon Musk bu videoyu yayınlarken, "Kasım ayında bazı şeyler umulmadığı kadar ters de gidebilir" mesajını da paylaştı. 
En güçlü roketlerden biri olacak Falcon Heavy, Falcon 9'un güçlendirilmiş versiyonu konumunda ve yaklaşık 54 ton kargoyu yörüngeye taşıyabiliyor. Falcon Heavy'nin ilk aşaması, üç adet Falcon 9 çekirdeğinden oluşuyor ve itiş gücü yaklaşık 18 adet Boeing 747 uçağına denk geliyor. Space X'in Falcon Heavy ile ilgili planı ise iki kişiyi bununla Ay'a göndermek. 

spacex elon musk falcon heavy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi