Emlakjet.com ve Endeksa’dan “evin değerini bilen” iş birliği

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet.com ve bağımsız gayrimenkul veri merkezi Endeksa, evini satmak ve yeni ev bulmak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak yeni bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda satılık ya da kiralık ev arayanlar, yaşamak istedikleri bölgenin demografik özelliklerinden seçim sonuçlarına uzanan ayrıntılı analizini Emlakjet.com’da bulabiliyor. Ev almak veya satmak isteyenler ise konut özelliklerini girerek satış fiyatı için yapılan değerlendirmeyi öğrenebiliyor, daha ayrıntılı bir değerlendirme için evin Endeksa Uzmanları tarafından ziyaret edilmesini talep edebiliyor.

Emlakjet.com ve Endeksa’dan “evin değerini bilen” iş birliği
Emlakjet.com ve Endeksa’dan “evin değerini bilen” iş birliği Nehir Karakoçak
Bu içerik 790 kez okundu.

Gayrimenkul sektörünün iki öncü ve inovatif markası, ev arayanlar ve evini satmak isteyenler için doğru bilgi kaynağı olma ve hayatı kolaylaştırma hedefiyle bir araya geldi. Bugüne kadar geliştirdiği güçlü teknolojik altyapıyla ev arama sürecini hızlı, kolay ve keyifli hale getirecek pek çok uygulamayı hayata geçiren Emlakjet.com’da artık bağımsız gayrimenkul veri merkezi Endeksa uzmanlığıyla hazırlanan konut değeri ve bölgesel analiz hizmetleri de yer alıyor.

 

Bölgesel Analiz ile müstakbel komşuları tanımak mümkün

Emlakjet.com’da satılık ya da kiralık konut arayanlar, diledikleri bölgenin yaşam tarzlarına ve beklentilerine ne kadar uygun olduğunu görebiliyor. Bölgesel Analiz özelliği sayesinde bölgenin nüfus yoğunluğu, yaş ortalaması, eğitim düzeyi, sosyo-ekonomik yapısı, daha çok hangi şehirden insanların bu bölgede yaşadığı gibi ayrıntılı demografik bilgilere ulaşabiliyor. Aynı şekilde il, ilçe ve mahalle bazında seçim sonuçlarını öğrenebiliyor.

 

 

Evin gerçek değerini tespit etmenin en kolay yolu

Emlakjet.com ve Endeksa işbirliği evinin değeri konusunda doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak isteyenler için de önemli kolaylıklar sunuyor. Ev almak ya da satmak isteyen bireysel kullanıcılar ve gayrimenkul danışmanlarına yönelik Evinin Değerini Öğrenuygulaması kullanıcılara konutun özelliklerini girerek gerçek fiyatını görme imkanı sunuyor. Evimi Eksper Ziyaret Etsin seçeneği ile daha ayrıntılı bir değerlendirme için eve Endeksa Uzmanı yönlendirilmesi talebinde bulunulabiliyor.

 

“Ev alım satım süreçlerinde en büyük ihtiyaç doğru bilgi”

Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, “Emlakjet olarak hayalindeki evi arayanlara yaratıcı çözümler sunmak için teknolojik altyapımıza önemli yatırım yapıyoruz. Bunun yanında ev arama ya da satma deneyimine katkıda bulunacak ürün ve hizmetler geliştiren inovatif şirketlerin hizmetlerini kullanıcılarımızla buluşturmak da bizim için çok önemli. Bu kapsamda gayrimenkul veri ve değerleme merkezi olarak sektöre yeni bir bakış açısıyla yaklaşan Endeksa.com ile kurduğumuz iş birliğini çok değerli buluyoruz. Ev alım satım ve kiralama süreçlerinde kişilerin en büyük ihtiyaçlarının başında doğru bilgiye erişim geliyor. Biz de bu iş birliği ile ev arama sürecinde olanlara aradıkları bölgenin detaylı bilgilerini sunarak, yaşam tarzlarıyla uyumlu seçimler yapmalarını desteklemeye çalışıyoruz. Evin değerini ölçen ve gerektiğinde bir uzman ile daha ayrıntılı bilgi sunan hizmetlerimizle hem ev alıp satmak isteyen bireysel kullanıcılara hem de iş ortaklarımız olan emlak ofislerine destek olmayı hedefliyoruz. Bu iş birliğiyle arama deneyimini kolay, hızlı ve keyifli hale getiren Emlakjet.com’da kullanıcılarımıza sunduğumuz katma değeri bir üst seviyeye taşımaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Endeksa teknolojisi

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem ÖğütEndeksa teknolojisi hakkında şunları söylüyor: “Endeksa.com olarak gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanıyoruz. Sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkes piyasa değerine anında ulaşıyor. Endeksa veritabanı, Türkiye genelinde faaliyet gösteren Endeksa değerleme uzmanlarının tüm illerde yaptığı araştırmalarla anlık olarak güncelleniyor. Bu bilgiler öncelikle analiz ediliyor, tutarlılık ve doğruluk kontrollerinden geçiriliyor. Yeterli güvenilirlik düzeyine ulaşmayan veriler analizlere dahil edilmiyor. Ardından, Endeksa makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak düzenli aralıklarla bölgesel düzeyde değer tahmin modelleri inşa ediyor. Bu modellerle kullanıcının girdiği kriterlere göre değer tahmini yapılıyor. Endeksa kullanıcıları, il, ilçe, mahalle ya da daha dar ölçekte konut satış ve kira değerlerine anında ulaşıyor, zaman içindeki değer değişim trendlerini de inceleyebiliyor. Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markalarından Emlakjet kullanıcılarına da hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi