Enis Arıkan ve Sarp Dakni “Hayvan Dostu Bi‘Yer” Projesiyle Hayvan Sağlığının Önemine Dikkat Çekti

Bayer’in desteği ile çalışmalarına başlayan proje kapsamında düzenlenen “Hayvan Dostu Bi’Buluşma"da kedi ve köpekler için dış ve iç parazit mücadelesi konuşuldu

Enis Arıkan ve Sarp Dakni “Hayvan Dostu Bi‘Yer” Projesiyle Hayvan Sağlığının Önemine Dikkat Çekti
Enis Arıkan ve Sarp Dakni “Hayvan Dostu Bi‘Yer” Projesiyle Hayvan Sağlığının Önemine Dikkat Çekti Nehir Karakoçak
Bu içerik 1160 kez okundu.

ISTANBUL, 24 Ekim 2017 – Kedi ve köpeklerin başbelası parazit problemine dikkat çekmek amacıyla çalışmalarına başlayan “Hayvan Dostu Bi’Yer” platformu geçtiğimiz günlerde hayvanseverlerle alanında uzman veteriner hekimleri bir araya getirdi. Oyuncu Enis Arıkan ve hayvansever Sarp Dakni’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ ve Veteriner Hekim Tarık Akan parazitlere karşı alınabilecek önlemler ve tedavi süreçleri konusunda faydalı bilgiler paylaştı.

 

Hayvanseverlerin can dostları ile birlikte katılabilmenin mutluluğunu yaşadığı etkinliğe İpek Bilgin, Seda Güven, Aslı Kızmaz, Güray Gürsel gibi isimler katıldı. Bayer Hayvan Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü Oliver Aue ise “Hem insanların hem de evcil dostlarımızın hayat kalitelerini artırıcı çalışmalara destek olmak mutluluk verici“ dedi.

Etkinliğin ev sahiplerinden Enis Arıkan ve Sarp Dakni ise böyle bir etkinlikte hayvanseverlerle bir araya gelerek faydalı bu platformun bir parçası olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi.

 

Can Dostlarımızı Tehdit Eden Parazitlere Karşı Nasıl Önlemler Alınabilir?

Parazitler kan emerek beslenmeleri nedeniyle taşıdıkları hastalıkları insanlara ve kedi – köpeklere bulaştırabiliyor. Parazitlerden dört ayaklı dostlarımıza ve onlardan da bizlere bulaşabilen, leishmaniosis (halk dilinde şark çıbanı), toksokariyazis gibi bulaşıcı hastalıklar hepimizin sağlığını tehdit ediyor.

 

Türkiye’nin önde hocalarından Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ, “Parazitler birçok hastalığı taşıyarak bulaştırabiliyor. Zoonoz hastalıklarının gerek hayvanlar arasında bulaşmasını, gerekse insanlara bulaşmasını önlemek için koruyucu olarak yapılan koruyucu tedaviler ile hem iç ve hem dış parazitler ile mücade edilmesi hepimiz için oldukça önemli” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi