Erdoğan: Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan temaslarına ikinci gününde devam ediyor. Azerbaycan ziyareti kapsamında Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova tarafından karşılanan Erdoğan, Milli Meclis salonunda geçerek milletvekillerinde hitap etti.

Erdoğan: Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım
Erdoğan: Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım
Bu içerik 162 kez okundu.

Azerbaycan'da olduğu için bahtiyar olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

* Bahtiyarım çünkü Can Azerbaycan'dayım. Bahtiyarım çünkü Karabağ'ı azat etmiş kardeş Azerbaycan'ın Milli Meclisinde sizlerle beraberim. Bahtiyarım çünkü bağımsızlığının 30. yılına ulaşan Azerbaycan'dayım. Karabağ'ın azat edilmesi Azerbaycan'ın bağımsız geçen 30 yılının en önemli hadisesidir. Bu sebeple Kafkaslarda kanayan bir yara kapanmış, bölgede kalıcı barış ve huzur için büyük bir fırsat doğmuştur.

* Kafkasya'daki barış ve huzurdan yalnız Azerbaycan değil Ermenistan'da dahil olmaz üzere tüm bölge ülkeleri, hatta tüm dünya kazançlı çıkacaktır. Biz de Azerbaycanlı kardeşlerimiz de bölgenin topyekûn kalkınması, refahın artması, huzurun kökleşmesi için üzerimize düşenleri yapmaya tüm samimiyetimizle hazırız.

* Geçtiğimiz 30 yılda Karabağ'da yaşanan kriz döneminde kimlerin eline ne geçti, kimlerin bu işten kazançlı çıktı, kimlerin de kaybetti gayet iyi biliyor. Canı yananlar, kanı dökülenler, acı çekenler, maddi ve manevi olarak kaybedenler sadece yaşayan Karabağ'da yaşayan insanlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi