Face ID Özelliğine Sahip 2018 iPad Pro Tam Olarak Nasıl Olacak?

Apple şirketinin 10. sene anısına özel bir şekilde duyurduğu modellerinden iPhone X modeli, TrueDepth ismi verilen özel bir kamera sistemiyle beraber gelmişti.

Face ID Özelliğine Sahip 2018 iPad Pro Tam Olarak Nasıl Olacak?
Face ID Özelliğine Sahip 2018 iPad Pro Tam Olarak Nasıl Olacak? Mahmut Şahan
Bu içerik 770 kez okundu.

 

Apple şirketinin 10. sene anısına özel bir şekilde duyurduğu modellerinden iPhone X modeli, TrueDepth ismi verilen özel bir kamera sistemiyle beraber gelmişti. Ekrandan bir kısımı çalan bu  özel kamera sistemi, Face ID ismi verilen yeni özelliğininde  en önemli parçası olarak öne çıkıyor.

En küçük alan içerisinde en geniş ekranı vaat etmekte bulunan iPhone X modeli için bir çentiğe yerleştirilmiş bu kamera sistemi, pekala yeni modellerde  tam olarak nasıl olacak? Bunu merak etmiş bulunan Juan Pablo adlı tasarımcı, ortaya çıkmış olan sızıntılardan yola çıkıp 2018 iPad Pro modelinin konsept tasarımlarını  da hazırladı.

Alan açısından pek bir problemin olmadığı iPad modelleri içinde Face ID özelliğinin kullanılabilmesi amacıyla herhangi bir şekilde çentik kullanımına gerek kalmayacak olduğunu da savunan Pablo, fazlasıyla ince çerçevelere sahip  durumda ve kamera çıkıntısı yer almayan bir iPad modelini tasarladı.

Fazlası ile şık gözükmekte olan bu iPad’e ek bir şekilde iPad Mini içinde özel bir tasarım hazırlamış bulunan Juan Pablo, bunlara ek bir şekilde aynı iPhone X modelinde bulunduğu gibi kamera çıkıntısı bulunan tasarımları da hazırladı. Hangisinin daha mükemmel durduğunu söylemeye gerek bile bulunmuyor diye düşünmekteyiz.

Apple şirketinin uzun bir zamandır Face ID özelliğine sahip  bulunan bir iPad modeli üstünde çalışmakta olduğu biliniyor. Bunun yanında üretim şartları sebebi ile yeni iPad modeli içerisinde Apple OLED ekranın yerine LCD ekran kullanmak mecburiyetinde kalacak.

Çok daha yeni tasarımıyla beraber 2018 iPad Pro isimli modelini tanıtacak olduğu açıklanan Apple şirketinin bunun yanı sıra Apple Pencil ürününün yeni sürümünü de tanıtıcak olması bekleniyor. iPad Mini ile ilgili olarakta halen pek  fazla bir bilgi bulunmamakta.

apple face ıd 2018 ipad pro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi