Facebook 2018'de Canlı Videolar İçin 3 Bin Kişiyi İşe Alacak

Sosyal medya devi Facebook, 2018 yılında sistemine entegre ettiği canlı video sisteminde çalıştırmak üzere 3000 kişiye iş imkanı vereceğini duyurdu.

Facebook 2018'de Canlı Videolar İçin 3 Bin Kişiyi İşe Alacak
Facebook 2018'de Canlı Videolar İçin 3 Bin Kişiyi İşe Alacak Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 784 kez okundu.

Facebook, canlı video sisteminin daha iyi kontrol edilebilmesi ve bu sistem kullanılarak yaşanan olayların engellenebilmesi adına firma bünyesine 3000 kişiyi alacağını açıkladı.

Facebook'un ek çalışan alacağının duyurusu şirket CEO'su Mark Zuckerberg tarafından yapıldı. Tayland'da bir bebeğin öldürülmesi olayının yanında ABD'de yaşanan bir cinayet olayının "Facebook Canlı Yayın" sistemi kullanılarak yayınlanması şirketin bu konu üzerinde ciddi olarak eğilmesi gereksinimini doğurdu.

Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Facebook canlı yayın sisteminde son dönemde yaşanan cinayet, intihar ve diğer şiddet olaylarını gösteren videoları takip etmek ve raporlamak üzere 3000 kişiyi işe alacaklarına yer verdi.

Facebook üzerinden tüm kullanıcıların "Facebook Live" özelliğini kullanabilme imkanının sağlanmasının ardından özellikle bu sistem kullanılarak yapılan şiddet eylemlerinin artışı halen daha bu sistemde çalışan 4500 kişi sayısının yetersiz olduğunu göstermeye yetmiş gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi