Facebook Bu Sefer Alamadı!

Sosyal medya devi Facebook bilindiği gibi kendine rakip olarak gördüğü şirketleri satın alarak büyümeye devam ediyor. Facebook'un parasının bile almadığı şirketlerde oluyor.

Facebook bilindiği gibi daha önce ve şimdilerde pek çok şirketi satın alma girişiminde bulunuyor ve bu şirketlerden bazılarını alamıyor. Facebook hatırlanacağı gibi son olarak Snapchat’i satın almaya çalışmış ancak alamamıştı. Facebook bu arada Snpachat’ten başka Snow‘u da almak istemiş. Snow’u kısaca anlatmak gerekirse Asya ülkelerinde popüler olan Snow Snapchat gibi bir uygulama. Snow uygulamasının geliştiricisi Güney Koreli Line’ın da sahibi olan Naver.

Snapchat Gelecek Sene Halka Arz Edecek!

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’ın telefon etmesi bile Snow’un Facebook’a satılmasına yaramadı. Bilindiği gibi Facebook’un teklifini reddeden sadece Snow değil. Geçtiğimiz yıllarda Snapchat’te Facebook’un teklifini reddetmişti. Snapchat bu teklifin ardından yükselmeye devam etmişti. Snapchat’in önümüzdeki sene halka açılmayı düşündüğü aktarılıyor.

Snapchat Özellikleri Messenger Ve Instagram’a Geldi!

Son olarak Facebook Snapchat’in bu hareketini yanına bırakmamış ve Instagram ile birlikte Messenger’a da Snapchat’in hikaye modunu getirmişti. Instagram’a gelen hikaye özelliğiyle kullanıcılar 24 saatliğine profilinden paylaşım yapılabiliyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı