Facebook İle Alakalı Yeni Özellikler Yolda

Facebook geçmiş olduğumuz Haziran ayında ilk defa gerçekleştirdiği Facebook Communities Summit içerisinde grup yöneticilerininde topluluklarını büyütebilmelerini ve yönetmelerini sağlayabilecek yeni araçlar ve de programlar geliştirmiş olduğunu duyurmuştu.

Facebook İle Alakalı Yeni Özellikler Yolda
Facebook İle Alakalı Yeni Özellikler Yolda Mahmut Şahan
Bu içerik 1199 kez okundu.

Facebook geçmiş olduğumuz Haziran ayında ilk defa gerçekleştirdiği Facebook Communities Summit içerisinde grup yöneticilerininde topluluklarını büyütebilmelerini ve yönetmelerini sağlayabilecek yeni araçlar ve  de programlar geliştirmiş olduğunu duyurmuştu.


Karşılama ile ilgili mesajları (Welcome Posts): Grup yöneticilerinde topluluk oluşturur iken yeni üyeleri karşılamak ve de  desteklendiklerini hissettirebilmek amacı ile fazlasıyla önemli. Karşılama mesajları özelliği sayesinde yöneticiler artık yeni olan üyeleri gruba tanıtmak amacıyla katılımcıları otomatik bir şekilde etiketlemekte olan karşılama mesajları yayımlayabilecek.

Rozetler (Badges) özelliği: Topluluk ile ilgili üyelerinin, grup liderlerini çok daha basit belirleyebilmek istedikleri geri bildirimini almış olan Facebook, grup yöneticileri ile birlikte moderatörler ve de yeni üyeler için rozetler ile ilgili özelliğini eklemiş oldu.

Üyelerin profilleri: Üye profilleri isimli özelliği ile artık bir grubun üyesi, farklı bir üyenin ismine tıkladığında, kişinin gruba özel hazırlanmış olan profiline yönlendirilmiş olacak. Kişinin ortak alaka alanları veyahut gruptaki  mevcut aktiviteleri gibi herkese açık yapmış olduğu paylaşımlardan oluşmakta bulunan bilgilerin yer alacağı profilin sayesinde topluluk ile ilgili üyelerinin, öteki grup üyelerini daha basit tanıması amaçlanmakta.

Yenilenen kontroller: Facebook platformu, grup yöneticilerinin mevcut topluluklarını büyütmelerine ve 
 de yönetmelerine yardımcı olabilecek yeni özellikleri de eklemiş oldu. Grup ile ilgili İstatistikleri (Group Insights), yapılan paylaşımların üyelerin en aktif durumda olduğu zamanlara bakılırsa planlanması gibi kişiselleştirilmiş yararlı ipuçları barındırabilecek biçimde genişletildi.

 

facebook yeni ozellikler güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi