Facebook Instant Article Artık Google AMP Ve Apple News Desteği Sunuyor!

Facebook kullanıcıların sesini duydu ve Facebook Instant Article'a Google AMP ve Apple News desteğini sundu.

Facebook Instant Article Artık Google AMP Ve Apple News Desteği Sunuyor!
Facebook Instant Article Artık Google AMP Ve Apple News Desteği Sunuyor! Burak AYDIN
Bu içerik 574 kez okundu.

Sosyal medya devi Facebook kullanıcılarına dünyada olup bitenleri anında sunmak adına Facebook Instant Article'ı sunmuştu. Facebook artık  Facebook Instant Article'ın Google AMP ve Apple News desteği sunacağını açıkladı.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platform olan Facebook kullanıcılarına tıpkı Twitter'ın sunduğu gibi yaşanılan gelişmeleri kısa bir süre içinde aktaracağını açıklamıştı. Bu anlamda kullanıcılarına anlık makaleleri hızlı bir şekilde sunmak isteyen Facebook kısa bir süre önce Facebook Instant Article'ı sunmuştu. Kullanıcıların Facebook üzerinden haberler kolayca okuyabilirken Google sisteminde arama sonuçları bir süre sonra bu haberleri içeriyordu ve haberler hemen aktarılmıyordu.

Kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler üzerine  Facebook Instant Article sistemininin SDK'sını güncelleyen Facebook bu yeni güncellemeyi GitHub üzerinden dağıtıma sunduğunu açıkladı. Geliştiricilerin GitHub üzerinden indirebilecekleri bu SDK ile birlikte  Facebook Instant Article için hızlanmış siteler Google AMP ve Apple News için de uyarlanabilecek.

Kullanıcılar artık bu yeni güncelleme ile birlikte diledikleri platformu seçecek ve içeriklerini bu platforma uygun bir şekilde düzenleyebilecek. 

google apple apple news google amp sosyal medya facebook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi