Facebook Tarafından Fake Profillerin Sayısı Açıklandı

Facebook isimli platform, geçmiş olduğumuz günlerde gerçekleştirdiği açıklamayla beraber sosyal ağ üstünde yer alan fake profil sayısını resmen açıkladı. Pekala Facebook platformundaki fake profil sayısı tam olarak kaç?

Facebook Tarafından Fake Profillerin Sayısı Açıklandı
Facebook Tarafından Fake Profillerin Sayısı Açıklandı
Bu içerik 1223 kez okundu.

Facebook isimli platform, geçmiş olduğumuz günlerde gerçekleştirdiği açıklamayla beraber sosyal ağ üstünde yer alan fake profil sayısını resmen açıkladı. Pekala Facebook platformundaki  fake profil sayısı tam olarak kaç? 

2 milyarı taneyi geçen aktif kullanıcısı ile dünya üzerindeki en büyük sosyal ağı olma ünvanını elinde barındırmakta olan Facebook’un üyelerinin %13‘lük bir kısmı sahte veyahut kopya bir profil.

Basit bir matematik ile yaklaşık  olarak 270 milyon tane  sahte profile sahip bulunduğunu anlamış olduğumuz Facebook platformu ise, yeni bir  tane algoritma ile  birlikte kopyalanmış profillerin tespit edilecek olduğunu otomatik bir şekilde belirtti. Facebook platformunun yetkilileri, otomatik bir şekilde gerçekleşecek olan bu tespit işleminden sonra oranı daha fazla düşürmeyi hedeflemekte olduklarını da açık bir şekilde belirtti.

Buna ek bir şekilde  sosyal ağ üstünde bu tarzdaki profilleri hiçbir zaman istememekte olduklarını da vurgulamayı  hiç bir şekilde ihmal etmediler.

Bu yapılmış olan açıklamaya ek bir şekilde Facebook platformunun finans patronu olan David Wehner, sahte olan profillere karşı hiç bir şekilde taviz vermeyecek olduklarını ve Facebook platformunu da bunlardan arındıracak olduklarına inancının tam olduğunu açık bir şekilde belirtti. Bakalım Facebook platformu sahiden de sahte veyahut kopya profil olayına tamamen son vermeyi başarabilecek mi?

facebook fake profil açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi