Facebook Uygulaması RAM İhtiyacını 2 GB’a Çıkardı

Facebook ve Facebook Messenger’ın yeni güncellemenin ardından daha fazla RAM kullanımı istemesine karşı az RAM’li telefonlara da yüklenebilmesi sorun olacağı dedikodularını boşa çıkardı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, bir süredir Windows 10 Mobile uygulamasını kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz Nisan ayından beri Messenger ve Facebook için sunulan Windows 10 uygulamalarında değişikliğe gidiliyor.

Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları üzerinde yapılan yeni güncelleme sonucunda RAM ihtiyacını 2 GB’a kadar yükseltti. Bu durum uygulamalara ancak 1 GB ayırabilecek olan akıllı telefonlarda soruna neden oldu.

Facebook Güncellemesi RAM Sorununa Neden Oldu

Facebook’un yeni güncellemesi 2 GB RAM istese de yapılan açıklamalar 1 GB RAM kullananların da bu uygulamaları kolaylıkla kullanabileceği yönünde. Her iki uygulamanın da ayrı ayrı 2 GB RAM istediği ekran görüntüsünden alınabiliyor. Ancak bu görüntüye rağmen uygulamaların 1 GB RAM’lik kısımlarda bile indirilebiliyor olması kafaları karıştırmaya yetiyor.

Facebook’un tersine kısa bir süre önce kanatlarının altına aldığı Instagram ise çok daha az bir yer kaplıyor. Fazla RAM kullanan uygulamalar listesinde yer almayan Instagram, bu konuda kullanıcılara sıkıntı yaratmıyor. Ancak istediği RAM miktarının çok daha azı yer olmasına rağmen kolaylıkla yüklenebilen Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarının da bu konuda sıkıntı çıkarmayacağı söyleniyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı