Facebook ve Oculus sanal gerçeklik odaklı web tarayıcı geliştirdi

Sanal gerçekliğe ilginin artması üzerine el ele veren Facebook ve Oculus, sanal gerçeklik odaklı bir web tarayıcı hazırlama kararı aldılar.

Son zamanların en büyük giyilebilir teknolojik cihazı sanal gerçeklik gözlükleri oldu. Büyük ilgi gören bu gözlükler birçok firmayı harekete geçirmeyi başardı. Bu konuda dev bir adım atmaya karar veren Facebook ve Oculus, ortak olarak bir sanal gerçeklik odaklı web tarayıcı hazırlamaya karar verdi.

Sanal gerçeklik sektöründe kendisine iyi bir yer bulmaya çalışan Oculus, çatısı altında bulunduğu Facebook ile ortak bir sanal gerçeklik odaklı internet tarayıcı hazırlamaya hazırlanıyor. Şu anda piyasada sanal gerçeklik odaklı bir tarayıcının olmayışı, bu konuda dikkatlerin Facebook ve Oculus üzerine çevrilmesini sağladı.

Sanal Gerçeklik Odaklı İlk Web Tarayıcı

Dev video platformu olan YouTube sitesinden bazı özel sayfalar hazırlayarak sanal gerçekliği kullanıcılarına yaşatmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra Chrome ise mobil sürümü sayesinde bu deneyimi kullanıcılarına tattırmaya çalışıyor.

Facebook ve Oculus’un ortak olarak ürettikleri ve adını Carmel koydukları sanal gerçeklik odaklı web tarayıcı ilk olması nedeniyle oldukça fazla dikkat çekeceğe benziyor. Tek yapmanız gereken, sizin için özel olarak hazırlanan kaskınızı takmak ve sanal gerçeklik odaklı tarayıcınızda keyif yapmak olacaktır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı